U Kamenného mostu v Písku slouží turistům informační stánek

11. srpen 2022  Redakce   Cestování  598 zobrazení  323 slov

Turistům, kteří zamíří k sochám z písku na náplavku u Kamenného mostu v Písku, je nově k dispozici samoobslužný stánek s mapami a propagačními materiály města. Uvedl to web města Písku v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z Písku - z Kamenného mostu. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Písku - z Kamenného mostu. Foto MEDIASHOW

Stánek byl nainstalován na svátek sv. Anny 26. července, prošel zkušebním provozem. A byl za účasti autora návrhu, zhotovitele a místostarosty Ondřeje Veselého pokřtěn, ponese jméno Anička.

Reklama

„V letní sezóně v roce 2020 jsme provoz informačního stánku u pískových soch vyzkoušeli. Ukázalo se, že se jedná o smysluplnou a vyhledávanou službu. Proto jsme nechali zhotovit architektonickou studii na originální stánek na toto místo. Projekt z dílny ateliéru Racek Písek představuje „skládací loďku“ a byl navržen robustně z nerezu. Na žádost památkové péče má stánek matný povrch imitující kovářskou čerň,“ řekla Edita Kučerová z odboru školství a kultury.

Stánek zhotovila firma HP Metal Písek, která se během realizace musela vypořádat s problémy spojenými s dodávkami materiálu.Stánek funguje jako samoobslužný a materiály jsou denně doplňovány. V období vysoké turistické návštěvnosti pak může být s obsluhou.

Turisté zde najdou kromě map a různých turistických materiálů také informace o provozní době turistických cílů ve městě či WC a také přehled akcí, které se ve městě konají. Počítá se s tím, že stánek bude ke Kamennému mostu umístěn vždy na letní turistickou sezónu, zhruba od května do září.

Stánek je v horkých dnech kryt slunečníkem. Na jeho povrchu jsou umístěny přihrádky na materiály, které tiskoviny chrání před deštěm. V trupu stánku jsou uzamykatelné prostory sloužící jako příruční sklad propagačních tiskovin.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x