Ústecký kraj podpoří cestovní ruch v regionu

6. září 2022  Redakce   Cestování  907 zobrazení  252 slov

Zastupitelé Ústeckého kraje rozhodli o poskytnutí finančních prostředků na podporu cestovního ruchu v regionu. Ústecký kraj podpoří částkou 3,2 milionu korun činnost tří destinačních agentur, které mají za úkol propagovat turistické cíle a atraktivní místa regionu. Uvedl to web Ústeckého kraje v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z Ústeckého kraje - z Děčína - areál u Labe. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Ústeckého kraje - z Děčína - areál u Labe. Foto MEDIASHOW

Jedná se o agentury spravující oblasti Českého středohoří, Dolního Poohří a Českého Švýcarska. Dalších 1,4 milionu korun půjde na obnovu Českého Švýcarska a likvidaci škod po rozsáhlém požáru.

Reklama

Z Fondu Ústeckého kraje obdrží na propagaci cestovního ruchu Destinační agentura Dolní Poohří 200 tisíc korun, Destinační agentura České středohoří jeden milion korun a Destinační agentura České Švýcarsko dva miliony korun.

"Destinační agentura Krušné hory bude postupně utlumovat svou činnost, proto není mezi příjemci dotace. Nahradí ji nově založená Destinační agentura Krušnohoří," vysvětlil na zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje náměstek hejtmana Jiří Řehák.

Destinační agentuře České Švýcarsko bude také poskytnuta dotace ve výši 400 tisíc korun na kompenzaci nákladů na zajištění stravy, pitného režimu a základních hygienických a zdravotnických potřeb pro dobrovolníky pomáhající při likvidaci rozsáhlého požáru v národním parku České Švýcarsko.

Zastupitelstvo rovněž schválilo přímou finanční pomoc z Fondu pro mimořádné události Ústeckého kraje pro obec Hřensko ve výši jednoho milionu korun na opravu parkoviště u požární stanice, které bylo poničeno těžkou technikou zasahující u požáru v Českém Švýcarsku.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x