V Královéhradeckém kraji vyjedou oblíbené cyklobusy

25. květen 2022  Redakce   Cestování  1113 zobrazení  245 slov

V Královéhradeckém kraji v sobotu 28. května odstartuje sezona oblíbených cyklobusů. Jezdit budou do horských či skalních oblastí regionu po celé léto až do 25. září. Jednotlivé spoje i časy odjezdů zájemci naleznou na webu www.dopravakhk.cz.

Cyklobus Krkonoše. Foto Královéhradecký krajCyklobus Krkonoše. Foto Královéhradecký kraj

"Cyklobusy obsluhují čtyři turisticky atraktivní oblasti, z nichž některé zasahují do sousedních českých krajů, ale i k severním sousedům do Polska. Na území Královéhradeckého kraje budou tyto speciální spoje znovu jezdit do Krkonoš, Orlických hor, Českého ráje a Kladského pomezí. Cyklobusy budou jezdit o víkendech a svátcích, některé během letních prázdnin dokonce každý den,“ uvedl radní pro oblast dopravy Václav Řehoř.

Reklama

Letos poprvé bude cyklobusovou dopravu financovat Královéhradecký kraj bez příspěvku jednotlivých mikroregionů, přičemž částku k dofinancování provozu v roce 2022 kraj odhaduje na více jak 4,5 milionu korun. Za jednu sezonu cyklobusy najezdí přes 143 tisíc kilometrů a přepraví více jak 70 tisíc osob.

Novinkou pro letošní sezonu je zapojení Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu. Ta v koordinaci s krajským odborem dopravy a mikroregiony připravila brožury pro jednotlivé oblasti a také celokrajský materiál, který pomůže cestujícím se v cyklobusech zorientovat a lépe si naplánovat svůj výlet.

Brožury jsou k dostání v informačních centrech po celém regionu. Elektronickou verzi lidé najdou na krajském portálu veřejné dopravy včetně informací o podrobných detailech jednotlivých spojů.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x