V Plzni probíhá veletrh cestovního ruchu

15. září 2022  Redakce   Cestování  609 zobrazení  516 slov

Tři dny plné zábavy, poznávání a soutěží čekají návštěvníky ve sportovní hale TJ Lokomotiva v Plzni na Slovanech až do 17. září. Veletrh cestovního ruchu ITEP se letos koná už pošestnácté. Plzeňský kraj ho pořádá pravidelně od roku 2005.

Ilustrační snímek z centra Plzně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z centra Plzně. Foto MEDIASHOW

Jeho konání přerušila pouze koronavirová pandemie. Nyní se návštěvníci opět vrátili na tradiční veletržní místo, do sportovní haly na Slovanech. ITEP odstartoval ve čtvrtek 15. září a až do soboty 17. září nabízí program v obou halách. Prostor obsadila zhruba stovka vystavovatelů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Reklama

„Máme zde hosty z Německa, Slovenska, ale i Rumunska. Nechybí naši tradiční čeští vystavovatelé, velké zastoupení má Ústecký a Jihočeský kraj, přijeli i vinaři z Moravy. Sobotní odpoledne bude patřit sousednímu Bavorsku,“ vyjmenovává Josef Kuželka vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Speciálně se letos koná tzv. Itepácká poutní stezka.

„Poutní stezky zažívají obrovský boom. My jsme na letošní veletrh proto připravili nejen zajímavé prezentace stezek, ale i speciální soutěž o ceny z limitované edice pouze pro tento veletrh,“ říká Ilona Šnebergerová, vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Plzeňského kraje a vyjmenovává stezky, o kterých návštěvníci na veletrhu uslyší: „Je to např. Vintířova stezka, Zlatá stezka, Husova cesta, Křižíkova cesta nebo Svatojakubská poutní cesta. Speciální prezentaci na veletrhu bude mít i Stezka Českem, která je mezi Čechy velmi oblíbená.“

Mottem letošního veletrhu ITEP se stala ikona, která je používaná pro ukazatel či navigaci. Tato ikona je rovněž součástí loga TURISTŮ RÁJ, což jsou webové stránky Plzeňského kraje věnující se cestování v regionu.

Není tedy náhodou, že i hlavní cena v soutěži Itepácká poutní stezka je kruh ve tvaru této ikony s nápisem Turistů ráj. Velké nafukovací kruhy z této limitované edice jsou vidět po celém veletrhu, označují také stanoviště soutěžní stezky.

Slavnostní zahájení veletrhu proběhlo ve čtvrtek v deset hodin dopoledne. Po celé tři dny se mohou návštěvníci těšit na bohatý program nejen tady na podiu, ale i v druhé hale, kde pořadatelé připravili interaktivní zábavu převážně pro děti a gastroshow Hotelové školy Plzeň.

"V oblíbeném křesle pro hosta usednou letos herec Lukáš Hejlík, který představí svůj projekt Gastromapa, dále herečka Tereza Bebarová. Ta bude na veletrhu v pátek 16. září od 16 hodin a přiveze s sebou svoji  novou knihu Čas na pečení, kterou vydala společně s pekařským guru Josefem Maršálkem,“ říká radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libor Picka.

Kompletní program na stránkách www.itep-plzen.cz. Vstup na veletrh je opět zdarma. Otevírací doba veletrhu:Čtvrtek 15. 9. od 10:00–18:00 Pátek 16. 9. od 10:00–18:00 Sobota 17. 9. od 10:00–17:00


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x