V Poděbradech jednali zástupci krajů o cestovním ruchu

17. duben 2023  Redakce   Cestování  628 zobrazení  415 slov

V Poděbradech se sešli zástupci Pracovní skupiny a Komise pro cestovní ruch Rady Asociace krajů ČR. Tématem jednání byl zákon o cestovním ruchu, podpora investic, problematika geoparků nebo příprava výstavy Expo v Japonsku.

Ilustrační snímek ze Středočeského kraje - Poděbrady, zámek. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Středočeského kraje - Poděbrady, zámek. Foto MEDIASHOW

Setkání hostil Středočeský kraj, jak uvedl web Středočeského kraje.

Reklama

Zástupci Ministerstva pro místní rozvoj prezentovali aktuální informace z tohoto resortu, včetně podrobností o připravované dotační podpoře i legislativních návrzích v oblasti cestovního ruchu. Informovali rovněž o vývoji přípravy komponenty, zaměřené na podporu cestovního ruchu v rámci Národního plánu obnovy.

„Diskuse byla velmi plodná, oceňuji řadu informací, které poskytli zástupci z ministerstva, zejména informace o m ožnostech podpory cestovního ruchu v programech IROP, stejně jako o stavu přípravy podpory z Národního plánu obnovy, “ uvedl Václav Švenda, radní Středočeského kraje pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Zástupce Karlovarského kraje ve spolupráci s agenturou CzechInvest informoval o podpoře investic v cestovním ruchu a lázeňství. Agentura CzechTourism seznámila přítomné s programem na podporu gastronomie v Česku včetně aktuálních informací v činnosti agentury.

Dalšími body programu byly Projekt Cyklovize 2030, jehož cílem je vytvoření bezpečné dopravní sítě, podpora Klubu českých turistů, či označování kulturních a turistických cílů na dálnicích a silnicích 2022.

Na závěr představil Václav Švenda, radní Středočeského kraje pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu, výsledky jednání za účelem nastavení systematické podpory geoparků:

„Geoparky jsou významné z hlediska mnoha oblastí, kromě vědy a výzkumu, či výchovy a vzdělávání, jsou významným činitelem ovlivňujícím cestovní ruch v daném regionu. Systematická podpora financování rozvoje těchto důležitých celků však chybí. Podařilo se nám  dosáhnout shody na několika bodech, které pro řešení této problematiky považujeme za zásadní."

V rámci doprovodného programu, který pro účastníky připravila Středočeská centrála cestovního ruchu, si účastníci mohli užít plavbu výletní lodí Král Jiří z Poděbrad do Nymburka a zpět. V Nymburce pak absolvovali prohlídku hradeb a části historického centra města.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x