V Šumperku začíná letní turistická sezona

30. květen 2022  Redakce   Cestování  989 zobrazení  361 slov

Na zpřístupněné turistické cíle spravované městem Šumperkem v Olomouckém kraji se mohou návštěvníci těšit od středy 1. června. Kromě expozice Čarodějnické procesy a vyhlídky na radnici se o otevřel i klášterní kostel Zvěstování Panny Marie.

Ilustrační snímek ze Šumperka. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Šumperka. Foto MEDIASHOW

Jak uvádí v tiskové zprávě web města Šumperka, devět prázdninových pátečních večerů pak zpestří rozhledy z věže při západu slunce a ve čtyřech mimořádných termínech se budou moci lidé připojit k tematickým prohlídkám města.

Reklama

Letní turistická sezona v Šumperku odstartuje ve středu 1. června. Zájemce o rozhledy z radniční věže doprovodí nově průvodci z klášterního kostela Zvěstování Panny Marie – v červnu a v září každou celou hodinu mezi devátou hodinou a třetí odpolední, v červenci a v srpnu pak každou půlhodinu od 9 do 17 hodin. Poslední výstup bude možný vždy hodinu před koncem provozní doby.

Se zahájením sezony bude denně otevřené nejen informační centrum, ale i další zařízení. V červnu a v září od 9 do 15 hodin a v červenci a v srpnu od 9 do 17 hodin. Projekt s názvem Po stopách čarodějnic v česko-polském příhraničí, v jehož rámci byla plánovaná modernizace expozice, dotaci bohužel nezískal, proto bude nutné výměnu audioprůvodcovského systému a realizaci videomappingu odložit.

Prohlídkové okruhy městem budou i nadále určeny zejména organizovaným skupinám. Objednávky, které by měly být uskutečněny alespoň 14 dní předem, přijímá Informační centrum Šumperk na e-mailu ic@sumperk.cz nebo telefonu 583 214 000.

Mimoto však oddělení kultury a vnějších vztahů během letních prázdnin nabídne ve čtyřech termínech mimořádné tematické prohlídky města. 4. a 18. července a 11. a 22. srpna vyrazí z infocentra průvodci, aby zájemcům přiblížili různé zajímavosti z dějin města. Turisté i místní se opět dočkají oblíbených večerních rozhledů z radniční věže, jež se budou konat každý pátek během července a srpna.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x