Vánoční trhy v Drážďanech i jinde v Německu jsou zrušeny. Jaká jsou omezení v Bavorsku a Sasku?

22. listopad 2021  Redakce   Cestování  2008 zobrazení  451 slov

Kvůli vzrůstajícím číslům nemocných onemocněním covid-19 vrátilo Německo restriktivní opatření. Sasko zrušilo vánoční trhy, odřeknut byl i známý vánoční trh v Drážďanech. Restrikce jsou i v Bavorsku. Cestování do Německa a Francie. Pro příjezd z Česka platí zpřísněné podmínky

Vánoční trh v Drážďanech. Foto PixabayVánoční trh v Drážďanech. Foto Pixabay

Vzhledem k současné zhoršující se situaci bude Německo zpřísňovat podmínky volného pohybu omezovat některé výjimky. Spolkové země přecházejí často na model 2G, kdy do určitých zařízení mohou lidé, jen pokud jsou očkováni nebo se uzdravili z nákazy koronavirem.

Reklama

Ještě tvrdší zpřísnění avizovalo Bavorsko, které chce od středy 24. listopadu 2021 zavírat společenské podniky a výrazně omezovat počet účastníků na hromadných akcích. Dále budou pravděpodobně zrušeny vánoční trhy v celé spolkové zemi Bavorsko. V úterý má tato opatření schválit Spolkový sněm Bavorska.

V případě jednodenního lyžování v Německu nelze uplatňovat pravidlo malého příhraničního styku do 24 hodin, neboť toto pravidlo nedovoluje pobyt za účelem rekreace.

Naopak letištní transit není považován za příjezd do Německa, a proto se nevyžaduje po cestujících test či příjezdový formulář.

Děti do 12 let při cestách z ČR musejí do pětidenní karantény, výjimkou je pouze návštěva příbuzných 1. a 2. stupně do 72 hodin. Podrobné informace jsou na webu velvyslanectví v Berlíně.

Velká omezení čekají i obyvatele Německa. Například spolková země Sasko, která sousedí s Českem, ruší vánoční trhy, zavírá kluby, bary a také kulturní a sportovní zařízení.

Neočkovaní s výjimkou supermarketů a drogerií nebudou smět do obchodů a restaurací. V okresech, kde sedmidenní průměr nových případů na 100 tisíc obyvatel přesáhne tisíc, nebudou smět neočkovaní od 22 do 6 hodin následujícího dne vycházet z domova bez řádného důvodu.

Bavorsko, které také sousedí s Českem, zase uzavře bary a kluby. V nejzasaženějších regionech také hotely, restaurace a kulturní i volnočasové instituce.

Lidem bez očkování se ztíží přístup do vnitřních veřejných prostor i ve Šlesvicku-Holštýnsku.

SOUVISEJÍCÍ:

Polsko zatím zpřísňovat nebude. Slovensko má omezení pro neočkované

Lockdown v Rakousku, země se uzavře i turistům

Cestování do Německa a Francie. Pro příjezd z Česka platí zpřísněné podmínky


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 14x