Autobusová doprava v Královéhradeckém kraji jezdí podle nových jízdních řádů

28. srpen 2022  Redakce   Doprava  792 zobrazení  430 slov

S končícími letními prázdninami dochází v Královéhradeckém kraji také k několika úpravám zejména v jízdních řádech veřejné autobusové dopravy. Kromě několika drobných změn v časech odjezdů na některých linkách dojde také k posílení spojů například na Jičínsku a Novopacku. Uvedl to web Královéhradeckého kraje.

Ilustrační snímek z Královéhradeckého kraje - z autobusového nádraží v Náchodě. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Královéhradeckého kraje - z autobusového nádraží v Náchodě. Foto MEDIASHOW

„Aktuální úprava jízdních řádů vzešla na základě požadavků jednotlivých obcí, zaměstnavatelů či samotných cestujících. Tato změna souvisí zejména se začátkem školního roku, kdy je zapotřebí zajistit veřejnou dopravu dětí a studentů do škol. Dále například na Jičínsku zavádíme náhradní autobusovou linku na trase Sobotka – Mladějov – Libuň – Lomnice nad Popelkou, jelikož stávající vlak z Lomnice nad Popelkou do Mladějova bude jezdit pouze v letní turistické sezoně,“ uvedl radní pro oblast dopravy Václav Řehoř.

Reklama

Na Rychnovsku dochází ke drobným časovým úpravám odjezdů na trase z Častolovic do Rokytnice v Orlických horách či z Týniště nad Orlicí do Rychnova nad Kněžnou. Změny v odjezdech nastanou také na lince z Rychnova nad Kněžnou do Opočna.

Kvůli minimálnímu využití dochází ke změně trasy u školního spoje linky IREDO 223 do Borohrádku. Autobus nově pojede z Kostelce nad Orlicí mimo zastávky „Kostelec nad Orlicí, žel. zast.“ a „Kostelec nad Orlicí, Na Skále škola“.Hradecko, JaroměřskoKvůli posílení spojení mezi Výravou a Jaroměří v ranních hodinách pojede autobus linky IREDO 112 z Hradce Králové do Jaroměře.

Tento spoj vyjede z krajské metropole již v 6:50 a nově obslouží zastávky „Výrava, křiž.“ a „Libřice, Výravská“. V opačném směru dojde k uspíšení spoje jedoucího v 6:00 z Jaroměře do Hradce Králové.Na linkách IREDO 101, 102, 104, 105, 106, 107, 108, 315 a 504 dochází ke změnám v garanci bezbariérovosti na jednotlivých spojích.JičínskoNa železniční trati 064 v úseku Lomnice nad Popelkou – Mladějov dochází ke změně režimu provozu.

Nově vlak pojede pouze v letní turistické sezoně. Díky této skutečnosti se zavede náhradní autobusová linka 551 v trase Sobotka – Mladějov – Libuň – Lomnice nad Popelkou.

V souvislosti s touto změnou dojde také k dílčím úpravám na linkách IREDO 512 a 513.Na lince IREDO 150 naopak dojde k výraznému navýšení spojů zajíždějících do obce Slavhostice. Tímto posílením se zajistí doprava žáků do ZŠ Hlušice.V provozu bude nově polookružní linka IREDO 525 na trase Hořice – Chodovice – Holovousy – Bílsko – Hořice. Na lince budou v pracovní dny jezdit dva spoje.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x