ČD posílí dálkové vlaky na hlavních trasách

21. prosinec 2022  Redakce   Doprava  430 zobrazení  304 slov

České dráhy posílí před vánočními svátky a na Nový rok dálkové vlaky na nejvytíženějších linkách. Posilové vozy nabídnou několik set míst k sezení navíc. V souvislosti s prázdninami budou posilové vozy vypraveny od čtvrtka 22. prosince a na konci prázdnin pojedou do 2. ledna. Uvedl to web Českých drah.

Ilustrační snímek z hlavního nádraží v Praze. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z hlavního nádraží v Praze. Foto MEDIASHOW

Nejvíce posilových vozů zařadí České dráhy do provozu před Vánoci především ve dnech 22. a 23. prosince a potom na konci vánočních prázdnin 1. a 2. ledna. Posilové vozy budou zařazeny na různých dálkových linkách, např. mezi Prahou a moravskými městy, na Jižním a Západním expresu a na dalších linkách.

Reklama

České dráhy do oběhu nasadí mimořádně o jedno Pendolino navíc, na povinně místenkový spoj, a soupravu railjet na jeden z dalších vlaků. Mimořádné posilové vozy na klasických rychlících a expresech nabídnou několik set míst k sezení navíc.

Přesto je třeba očekávat ve špičkových časech vysoké obsazení železničních spojů. České dráhy proto doporučují včasné pořízení rezervace.

Cestující bez rezervace by měli zvážit využití vlaků mimo přepravní špičku, popřípadě pokud mohou svou cestu plánovat na den mimo špičku, tak využít k cestě jiný den. Jde například o studenty, kteří se mohou na internáty vracet až v pondělí 2. ledna.

Přehled obsazenosti a volných míst v jednotlivých spojích je dostupný u spojů spravovaných českým rezervačním systémem ARES a cestující si je mohou zobrazit v e-shopu nebo aplikaci Můj vlak při zadání volby rezervace místa z plánku. Pokud je většina míst u spoje už označená jako rezervovaná, je třeba počítat s velkou obsazeností spoje a dopravce doporučuje vyhledat spojení v jiném čase.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x