České dráhy posílí dopravu o Velikonocích

12. duben 2022  Redakce   Doprava  1091 zobrazení  225 slov

České dráhy v souvislosti s prodlouženým víkendem a volným dnem ve školách o nadcházejícím velikonočním víkendu posílí své spoje. Národní dopravce doplní pravidelné spoje až o několik tisíc míst k sezení navíc. Vyplývá to z tiskové zprávy Českých drah.

Ilustrační snímek - z brněnského hlavního nádraží. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek - z brněnského hlavního nádraží. Foto MEDIASHOW

Přesto dopravce doporučuje cestujícím včasný nákup jízdenek a rezervací.Vedle plánovaných posilových vozů na páteřních tratích např. z Prahy do Ostravy, Vsetína, Starého Města u Uherského Hradiště, Chebu nebo Hradce Králové budou připraveny zhruba dvě desítky vozů pro operativní posílení nejvytíženějších vlaků.

Reklama

Operativní posila probíhá podle počtu rezervovaných míst, proto České dráhy doporučují včasnou rezervaci míst na začátku a konci velikonočních svátků.

V pátek a v pondělí na výlet se Skupinovou víkendovou jízdenkou

Ve sváteční dny, tedy navíc také v pátek a v pondělí, bude platit Skupinová víkendová jízdenka. Také v těchto dnech bude možné podniknout víkendový výlet. Kupříkladu rodina (2 dospělí a až 3 děti do 15 let) zaplatí za jednodenní výlet z Brna nebo z Ostravy do Prahy a zpět při použití Skupinové víkendové jízdenky 699 Kč a včetně veškeré městské dopravy v Praze pak 879 Kč. K výletům lze využít také levnější regionální verzi jízdenek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x