České dráhy zavádějí dvouměsíční slevy na léto

30. květen 2022  Redakce   Doprava  1208 zobrazení  700 slov

České dráhy zavádějí od 1. června Letní skupinovou jízdenku a od 1. července Jízdenku na léto. Jejich nabídka bude platit do konce letních prázdnin do 31. srpna.

Ilustrační snímek (z nádraží v Čelákovicích ve Středočeském kraji). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek (z nádraží v Čelákovicích ve Středočeském kraji). Foto MEDIASHOW

V letních měsících budou společně s PKP Intercity vypravovat denně přímé noční vlaky z Bohumína do polských přímořských letovisek u Baltu. Informace uvedl v tiskové zprávě web Českých drah.

Reklama

Od 1. června do 31. srpna se rozšiřuje otevírací doba železničního muzea v Lužné u Rakovníka. Otevřeno bude denně. Národní dopravce navýší také kapacitu přepravy jízdních kol na vybraných linkách a otevřeny jsou všechny půjčovny kol a koloběžek ČD Bike.

.„V současné době, kdy slyšíme ze všech stran o zdražování, chceme našim zákazníkům nabídnout dostupné letní cestování a podpořit tak českou ekonomiku i naše občany. Vidíme, že náklady na dovolenou stoupají, ale cestování vlakem zůstane cenově dostupné i během prázdnin a dovolených. Věřím, že lidé naši nabídku ocení a naplno využijí vlaky Českých drah pro své letní výlety a cesty na dovolenou a tím zase podpoří oni nás,“ říká Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

Člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta doplňuje detaily: „V létě nabídneme zákazníkům nejen levnější výlety a cesty na dovolenou, ale také celý balík dalších služeb, které určitě ocení. Na dovolenou nebo výlet je odvezeme s jejich jízdním kolem, na Slovensko mohou jet autovlakem, do letovisek u Baltského moře zamíří přímé noční vlaky z Bohumína, od pondělí do neděle se otevřou dveře našeho železničního muzea v Lužné u Rakovníka a všechny pobočky ČD Bike, kde si lze půjčit kola a v některých místech e-bike nebo koloběžky."

Letní skupinová jízdenka a Jízdenka na léto

Letní skupinovou jízdenku je možné využívat od 1. června do 31. srpna. Nabízí neomezené cestování spoji Českých drah ve 2. třídě osobních i expresních vlaků, pouze ve vlacích s povinnou rezervací je třeba zajistit rezervaci místa.

Jízdenka je síťová a platí jeden den. Využívat ji lze každý den v týdnu, tedy i v pracovní dny. K cestám ji může využít skupina až 5 osob, z toho maximálně 2 lidé smí být starší 15 let.

Cena celostátní jízdenky je 699 Kč a existují i levnější varianty pro Středočeský, Moravskoslezský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Olomoucký, Karlovarský, Liberecký a Zlínský region a také pro Vysočinu. Podmínky jsou obdobné jako o celoroční nabídky Skupinové víkendové jízdenky.

Od začátku června do konce srpna tak může celá rodina podniknout výlet z Moravy do Prahy, třeba z Ostravy, Zlína, Brna a dalších míst, v jakýkoliv den v týdnu za 699 korun.

V době prázdnin nabízejí České dráhy také síťovou Jízdenku na léto s platností 7 nebo 14 libovolných na sebe navazujících dní.

V době platnosti umožňuje jízdenka volné cestování spoji Českých drah bez omezení počtu spojů nebo ujetých kilometrů. Jízdenka na léto platí ve 2. třídě, ale je možné si do 1. třídy dokoupit jednorázový doplatek. Ve vlacích s povinnou rezervací je třeba zajistit místenku.

Jízdenky platí v období od 1. července do 31. srpna, v předprodeji jsou však již od 15. června. Základní cena 7denní jízdenky je 890 Kč a 14denní pak 1 290 Kč, pro držitele In Karty s aplikací (např. IN 25, IN 50 atp.) platí zvýhodněná cena 790, resp. 1 090 Kč.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.22 hvězdiček / Hodnoceno: 9x