Českou Lípu čeká víkend plný železniční nostalgie

13. říjen 2022  Redakce   Doprava  934 zobrazení  455 slov

Nadcházející víkend 15. a 16. října bude na Českolipsku patřit železnici. Během soboty a neděle se uskuteční řada nostalgických jízd, o které se postarají parní lokomotivy Čtyřkolák a Kafemlejnek nebo historické motorové vozy Hurvínek a Singrovka. Uvedl to web Českých drah.

Ilustrační snímek z nádraží v České Lípě. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z nádraží v České Lípě. Foto MEDIASHOW

Po oba dva dny se v místním depu lokomotiv uskuteční Den otevřených dveří a také se tu bude slavit 150 let trati Benešov nad Ploučnicí – Česká Lípa. Připraven bude i zajímavý doprovodný program pro celou rodinu.

Reklama

V sobotu 15. a v neděli 16. října se uskuteční oslava 150 let trati Benešov nad Ploučnicí – Česká Lípa a Den otevřených dveří v depu lokomotiv v České Lípě. Depo bude pro veřejnost po oba dva dny otevřené od 9 do 17 hodin. Každou půl hodinu od 9:15 do 16:45 bude zajištěna kyvadlová doprava z českolipského hlavního nádraží do depa.

V samotném depu čeká železniční nadšence přehlídka historických vozidel, a to parní, motorové i elektrické trakce. Návštěvníci si budou moci prohlédnout modelovou železnici nebo muzeum železniční zabezpečovací techniky.

Železniční fandové si určitě nenechají ujít promítání dokumentu „Albatros 498.112 vyvstává z popela“.  Hlavní roli během celého víkendu ale sehrají Čtyřkolák, Kafemlejnek, Hurvínek a Singrovka. Tyto parní lokomotivy a motorové vozy totiž vyjedou během víkendu hned na několik nostalgických jízd.

Nostalgické jízdy v sobotu 15. října

• zvláštní vlak Kořenov – Česká Lípa     • zvláštní parní vlak Turnov – Česká Lípa     • zvláštní parní vlaky z České Lípy do Doks, Mimoně a Nového Boru a zpět     • zvláštní historické vlaky po trianglu Česká Lípa – Výhybna Žizníkov – Srní – Česká Lípa s

• Nostalgické jízdy v neděli 16. října:

• zvláštní parní vlak Česká Lípa – Děčín a zpět     • zvláštní parní vlak Česká Lípa – Benešov nad Ploučnicí a zpět     • zvláštní parní vlak Česká Lípa – Turnov     • zvláštní vlak Česká Lípa – Kořenov

Návštěvníky akce čeká i rozmanitý doprovodný program. O ten se postará například výstava historických velocipedů a motocyklů ze sbírek Minimuzea Achilles, ukázka obrazů z výstavy Železniční akvarely MatysArt, chybět nebude ani dětský kolotoč nebo střelnice. Na sobotu je nachystána i kreativní dětská dílnička a uskuteční se i několik vystoupení, a to jak hudebních tak tanečních.

Další informace o akci včetně jízdních řádů a cen jízdného jsou na portálu Vlakem na výlet nebo na stránkách www.cdnostalgie.cz.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x