Cestující v Ústeckém kraji se svezou novými vlaky

30. listopad 2022  Redakce   Doprava  529 zobrazení  259 slov

Jako každý rok koncem listopadu prezentoval radní Ústeckého kraje Marek Hrabáč plánované změny v dopravní obslužnosti, které se chystají od prosincové změny jízdních řádů. Tentokrát je to zejména nasazení nových vlaků a autobusů. Uvedl to web Ústeckého kraje.

Ilustrační snímek z Ústeckého kraje - ze železniční stanice Kadaň- Prunéřov. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Ústeckého kraje - ze železniční stanice Kadaň- Prunéřov. Foto MEDIASHOW

Zásadní dobrou zprávou je, že objednávka Ústeckého kraje je v rozsahu velmi stabilní. První významnou změnou je změna autobusového dopravce v západní části kraje, kde na základě dřívější soutěže dopravce Umbrella nahradí dopravce Autobusy Karlovy Vary.

Reklama

Ve třech oblastech vyjede dohromady 44 nových zelených autobusů s lepší výbavou, než měly autobusy dodnes. Například půjde nově platit platební kartou, v autobusech budou USB nabíječky.

Mezi nová spojení patří nová přímá železniční linka Žatec – Louny – Ústí nad Labem, což je v historii kraje první přímé železniční spojení Žatecka a Lounska s krajským městem. Prozatím pojede 4 x denně.

Novinkou pro cestující budou asi po 8 letech i úplně nové vlaky, během prosince začne Regiojet nasazovat celkem 7 nových elektrických jednotek PESA. Modernizované vlaky na linky U11 a U6 začnou nasazovat i České dráhy.

„Po úpravách jednotek Panter bude linka U1 poprvé prodloužena až do Kadaně předměstí a Ústecký kraj konečně začne využívat hotovou elektrizaci do Kadaně. Zde si společně můžeme vyzkoušet první jízdu elektrického vlaku do Kadaně již 8. prosince před 11. hodinou. Novinek je pro jízdní řád 2023 dost a nadále budeme nabízet kvalitní systém integrované veřejné dopravy v celém území kraje,“ řekl radní pro dopravu Marek Hrabáč.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x