CityElefant vyráží na tratě v novém designu

27. květen 2022  Redakce   Doprava  862 zobrazení  202 slov

Po autobusech a tramvajích vyrazil v novém designu Pražské integrované dopravy také první příměstský vlak. Třívozová jednotka CityElefant bude v novém kabátě obsluhovat pražské a středočeské páteřní vlakové linky S.

Ilustrační snímek. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek. Foto MEDIASHOW

V budoucnu jej ponesou všechny vozy PID a díky modernímu barevnému řešení každý pozná, kde může jezdit s Lítačkou. Uvádí to web prahajede.cz.

Reklama

CityElefant získal nový nátěr v rámci modernizace, kterou postupně procházejí všechny tyto příměstské vlaky. V Praze a Středočeském kraji jezdí celkem 70 jednotek CityElefant a 25 již modernizací prošlo.

Investice do nového vybavení zvyšují komfort cestování a vytvářejí z vlaků skutečně moderní prostředky pro cestování napříč regionem. Modernizace zahrnuje například nové sedačky nebo doplnění zásuvek 230 V pro napájení mobilů a notebooků.

Soupravy CityElefant jsou nasazovány na páteřní linky S1, S2, S4, S7, S9 a S22. Denně najedou v průměru téměř 32 000 km.Jednotná podoba vyzdvihuje hlavní přínos integrované dopravy, možnost cestovat napříč Prahou i regionem na jednu jízdenku bez ohledu na druh dopravy či dopravce.

Postupně bude podoba každého autobusu, tramvaje, vlaku nebo metranebo metra neodmyslitelně patřit k jedné značce.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x