Havířovská stanice projde rekonstrukcí

31. březen 2023  Redakce   Doprava  497 zobrazení  167 slov

Správa železnic plánuje letos v září zahájit modernizaci havířovské železniční stanice, po rekonstrukci bude možné zajíždění vlaků ve směru od Ostravy až do zastávky Havířov střed. Nyní vypsala zakázku na zhotovitele stavby, která by měla skončit za tři roky.

Ilustrační snímek ze stanice Havířov. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze stanice Havířov. Foto MEDIASHOW

Cestující získají nová nástupiště a bezbariérový přístup k nim, prodlouží se také stávající podchod do severní části města. Rekonstrukcí projde železniční svršek a spodek, zabezpečovací zařízení i trakční vedení. Celkové investiční náklady akce činí 3,2 miliardy korun.

Reklama

Havířovská stanice je poslední větší v Moravskoslezském kraji, která dosud neumožňuje bezbariérový přístup k vlakům. Plánovaná modernizace tuto nelichotivou charakteristiku změní.

Všechna nástupiště i přístup k nim budou plně bezbariérové. Stávající podchod se prodlouží až do místní části Šumbark. Dojde tak k odstranění bariéry, kterou zde železnice tvoří.

Počítá se i s komplexní rekonstrukcí železničního svršku a spodku, mostů a propustků. Zvýšení bezpečnosti provozu přinese plánovaná instalace nového zabezpečovacího a sdělovacího zařízení.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x