Horšovský Týn má nově opravenou nádražní budovu

18. srpen 2022  Redakce   Doprava  715 zobrazení  387 slov

Správa železnic dokončila opravu výpravní budovy v Horšovském Týně na Domažlicku. Práce ve stanici, která se nachází na regionální trati Staňkov – Poběžovice, začaly v závěru loňského roku, hotovo bylo na konci července.

Ilustrační snímek. Foto Plzeňský krajIlustrační snímek. Foto Plzeňský kraj

Stavělo se nejen uvnitř budovy, ale i v jejím bezprostředním okolí. Cestující ocení bezbariérový přístup i nový mobiliář. Práce provedla společnost RAILSTAV, hodnota díla dosahuje 9,5 milionu korun. Výpravní budova v Horšovském Týně se nachází v podhůří Českého lesa.

Reklama

Byla postavena v roce 1893 a od té doby neprošla výraznější obnovou. V rámci prací došlo k výměně všech oken a dveří, dále k opravě fasády, vnitřních prostor pro zaměstnance Správy železnic a čekárny pro cestující.

Dělníci provedli výměnu střešní krytiny včetně tesařských a klempířských prvků, součástí úprav byla rovněž kompletní oprava rozvodů elektroinstalace, kanalizace, vody a topení.Čekárna pro cestující a prostor nástupiště pod peronním přístřeškem byly osazeny novým orientačním systémem a mobiliářem v podobě laviček, odpadkových košů a stojanu na kolo.

Přístup do čekárny je nově bezbariérový. U výpravní budovy byla provedena oprava zpevněných ploch pod přístřeškem a u vstupu na nástupiště. Dále probíhaly terénní úpravy, odstranění dřevěných přístřešků a oprava oplocení.

„Na tomto nádraží připravíme a zajistíme rovněž osazení informačního systému v jednotném designu tak, aby světelné tabule zahrnovaly nejenom vlaky, ale i návazné autobusy. Objednáváme jako kraj i vytápěnou čekárnu, která by měla poskytovat dobrý komfort cestujícím,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Čížek.

V Plzeňském kraji již byly opraveny budovy na nádražích Poběžovice, Domažlice město, Plasy, Starý Plzenec, Nemilkov, Hrádek u Sušice, Železná Ruda-Alžbětín, Velké Hydčice, Hostouň, Nezvěstice, Kařízek, Staňkov, Žihle, Horažďovice, Sušice, Blovice, Kolinec, Nýrsko, Pačejov a Mladotice. Naplno běží práce ve stanicích Plzeň hl. n., Planá u Mariánských Lázní, Tachov a Přeštice.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil