Jižní Morava chystá inovace informačního systému v dopravě

9. listopad 2022  Redakce   Doprava  990 zobrazení  193 slov

Rada Jihomoravského kraje na svém zasedání schválila záměr inovace technicko-informačního systému dopravní infrastruktury SÚS Jihomoravského kraje.

Ilustrační snímek z Jihomoravského kraje - z autobusového nádraží U Grandu v Brně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Jihomoravského kraje - z autobusového nádraží U Grandu v Brně. Foto MEDIASHOW

Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje může díky rozhodnutí krajských radních registrovat projekt technicko-informačního systému do výzvy EGOVERNMENT - SC v rámci Integrovaného operačního programu 2021-2027.

Reklama

Předmětem projektu je vytvoření softwarového nástroje pro podporu investičních činností organizace a výkonu správy a údržby silnic II. a III. třídy na území Jihomoravského kraje.

„Naším cílem je zlepšení informační podpory procesů, získávání objektivních a aktuálních informací pro manažerské řízení organizace nebo online přenos a sdílení informací s veřejností i v rámci krajských organizací. Cítíme potřebu zefektivnit vnitřní procesy a digitalizovat další část veřejné správy,” uvedl Jiří Crha, radní JMK pro oblast dopravy.

Celková cena projektu se předpokládá ve výši 29,59 milionu korun s tím, že 25 milionů bude kryto z cizích zdrojů a pouze 4,438 milionu bude využito z prostředků SÚS JMK.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x