Končí omezení vlaků spojená s pracemi v úseku Kolín – Velim

2. září 2022  Redakce   Doprava  785 zobrazení  240 slov

Správa železnic dokončila stavební práce v úseku z Kolína do Velimi. Vlaky tak znovu využívají obě traťové koleje, stejně jako v navazujících mezistaničních úsecích ve směru do Poříčan, které již byly modernizovány v rámci probíhající investiční akce. Uvedl to web Správy železnic v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek ze železnice. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze železnice. Foto MEDIASHOW

Výsledkem investiční akce jsou mimo jiné nové odbočky Cerhenice a Tatce, které umožňují operativně reagovat na aktuální dopravní situaci na této vytížené koridorové trati.

Reklama

Posledním omezením bude výluka dvou staničních kolejí ve Velimi, která však nebude mít výraznější dopad na pravidelnost vlaků.Traťový úsek mezi Velimí a Kolínem prošel v průběhu srpna celkovou opravou, stavbaři zde povedli kompletní výměnu železničního svršku.

Správa železnic tak využila nezbytná omezení související s pokračující modernizací sousedního úseku z Velimi do Poříčan. Díky tomu prošla nezbytnou obnovou i poslední dvoukolejná část koridoru mezi Prahou a Kolínem, který je nejexponovanější a nejvíce zatíženou železniční tratí v České republice.

Stavbařům zbývá dokončit rekonstrukci ostrovního nástupiště ve stanici Velim, která si vyžádá výluku dvou přilehlých kolejí. Vlaky budou moci využívat další tři staniční koleje, dopad na pravidelnost dopravy tak bude minimální. Toto omezení potrvá do 1. listopadu. Poté se otevře pro cestující zrekonstruované nástupiště, které bude mít nově bezbariérový přístup. Dokončení celé stavby je pak plánováno v závěru letošního roku.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x