Královéhradecký kraj uzavře dohodu s ŘSD

25. listopad 2021  Redakce   Doprava  831 zobrazení  326 slov

Královéhradecký kraj do konce roku uzavře smlouvu s Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky, ve které dojde k nastavení pravidel při výstavbě strategických dopravních staveb v tamním regionu.

Ilustrační snímek z dálniční a silniční sítě. Foto Olomoucký krajIlustrační snímek z dálniční a silniční sítě. Foto Olomoucký kraj

Vedení obou institucí si od této dohody slibuje lepší koordinaci při dostavbě D11 a D35, či stanovení pravidel pro užívání silnic nižších tříd, kterých se tato výstavba dotýká.

Reklama

„V posledních letech se nám polečně se státem daří dostavět stěžejní dálnice D11 a D35. Na druhou stranu výstavba těchto významných liniových staveb mimo jiné přináší extrémní zátěž pro krajskou silniční síť, která v průběhu výstavby slouží staveništní dopravě, nebo se bude v konkrétních úsecích využívat pro vedení objízdných tras,“vysvětlil důležitost dohody mezi Královéhradeckým krajem a ŘSD hejtman Martin Červíček.

„Tato extrémní zátěž však neodpovídá jejich stavebnímu ani dopravně technickému stavu. Je tedy nutné se státem dohodnout, za jakých podmínek se budou krajské silnice využívat a jak bude docházet k následné kompenzaci jejich opotřebení či poškození během stavební činnosti státu,“ dodal hejtman Martin Červíček.

„V praxi to bude znamenat, že při přípravě a realizaci každé investiční akce jako jsou jednotlivé úseky dálnic nebo obchvatů měst a obcí, jejichž investorem bude ŘSD ČR, dojde k uzavření protokolu upravujícího podmínky užívání silnic ve vlastnictví Královéhradeckého kraje při realizaci konkrétní stavby,“ doplnil radní pro dopravu Václav Řehoř.

Stát prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic České republiky na území Královéhradeckého kraje spravuje téměř 437 kilometrů dálnic a silnic první třídy. Královéhradecký kraj se pak stará o dalších více jak 3 300 kilometrů komunikací II. a III. tříd.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x