Liberecký kraj nehodlá zdražovat jízdné ve veřejné dopravě

12. září 2022  Redakce   Doprava  883 zobrazení  216 slov

Přes 400 milionů na autobusovou a bezmála 600 milionů na vlakovou dopravu – přesně taková je letos odhadovaná výše kompenzace hrazená dopravcům.

Ilustrační snímek z Libereckého kraje - z vlakového nádraží v České Lípě. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Libereckého kraje - z vlakového nádraží v České Lípě. Foto MEDIASHOW

V dalším roce Liberecký kraj očekává další nárůst, který bude způsoben inflací, rostoucí cenou pohonných hmot a platů. Uvedl to web Libereckého kraje v tiskové zprávě.

Reklama

„I když náklady Libereckého kraje na dopravu rok od roku rostou – a vysoká je také inflace a cena pohonných hmot –, nechceme jít cestou zdražování jízdného. Nechystáme ani rušení spojů, jelikož naším primárním úkolem je zajistit komfort cestujícím a zároveň chceme zachovat srovnatelnou kvalitu služeb,“ uvedl hejtman Martin Půta.

„Nyní jednáme s dopravci o řešení nárůstu pohonných hmot, o mzdách řidičů a dalšího personálu. Jsem rád, že jsme jeden z mála krajů, který letos neměl žádné výpadky v jízdních řádech. Považuji za důležité, aby se lidé mohli za každých okolností na hromadnou dopravu spolehnout,“ dodal hejtman Půta.

Liberecký kraj má v autobusové dopravě uzavřeny smlouvy se šesti dopravci, u kterých objednává celkem 16,7 milionu kilometru. Vlakovou dopravu v regionu zajišťují tři dopravci v celkovém rozsahu 4,4 milionu vlakokilometrů.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x