Mladoboleslavsko se zařadí do Pražské integrované dopravy

5. prosinec 2021  Redakce   Doprava  1542 zobrazení  428 slov

Po dlouhých přípravách se druhou prosincovou neděli rozjedou autobusy Arriva na Mladoboleslavsku v systému Pražské integrované dopravy. Nově se díky integraci objeví třeba na lince z hlavního města do Liberce nebo Jičína. Uvedl to v tiskové zprávě web města Mladé Boleslavi.

Ilustrační snímek z Mladé Boleslavi. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Mladé Boleslavi. Foto MEDIASHOW

Kromě nových linek a jízdních řádů jsou pro cestující od neděle 12. prosince připraveny i jiné způsoby odbavení a jízdenky. K dispozici budou nejen ty pro jednotlivou jízdu, ale i časové, třeba na měsíc a další období.

Reklama

Kompletní podrobnosti k jízdním řádům a odbavení naleznou zájemci na webových stránkách PID www.pid.cz, zavolat mohou také na infolinku PID 234 704 560. V autobusech a v informačním centru na autobusovém nádraží v Mladé Boleslavi jsou k dispozici vytištěné brožury s jízdními řády a dalšími informacemi k novému systému.

Stáhnout si ji zájemci mohou také v elektronické podobě z webu www.pid.cz nebo ze stránek www.arriva.cz. Kvůli jinému způsobu odbavení nebude možné od neděle 12. prosince zaplatit v autobusech Arriva na Mladoboleslavsku čipovou kartou Arrivy Střední Čechy, případně dříve vydanými kartami od firmy Transcentrum, od Dopravního podniku Mladá Boleslav, Bus Line a ČSAD Liberec.

Nové odbavovací zařízení čipové karty, které se na Mladoboleslavsku používají přes 15 let, bohužel nenačte. Jízdenku v rámci PID ale zaplatí cestující v hotovosti, Lítačkou nebo platební kartou stejně jednoduše jako v obchodě pípnutím si za nákup. Čipovou kartu Arrivy lze ale i nadále používat k zaplacení jednotlivých jízdenek v MHD Mladá Boleslav.

Doporučuje se, aby si na dosluhující karty cestující dobíjeli už jen takové částky, které mohou do 11. prosince projezdit. Pokud ale částku nevyčerpají, nemusí se obávat, že o peníze přijdou. Kartu mohou použít v MHD Mladá Boleslav nebo si po novém roce požádat o vyplacení peněz na bankovní účet. mailu info.mb@arriva.cz.

Kartu PID Lítačka je možné si vyřídit on-line nebo na příslušných pobočkách, v Mladé Boleslavi například na autobusovém nádraží v pokladně ČD.V případě připomínek k jízdním řádům se doporučuje obrátit se na zástupce obcí, s nimiž jsou jízdní řády projednávány. Možné je oslovit i organizaci IDSK podnety@idsk.cz, která integraci do systému PID připravuje. Arriva Střední Čechy už jízdní řády netvoří.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.54 hvězdiček / Hodnoceno: 13x