Na hrad pohodlně. Rychmburk se dočká oprav železniční stanice

7. listopad 2021  Redakce   Doprava  885 zobrazení  360 slov

Vlaková stanice Předhradí nedaleko hradu Rychmburk projde kompletní rekonstrukcí. Zastávka se dočká zvýšeného nástupiště v úrovni dveří vagónu, výměny kolejových polí a nového osvětlení.

Foto Pardubický krajFoto Pardubický kraj

„Když se otevíral hrad Rychmburk turistům, zajímalo mě, jaké možnosti dopravního spojení návštěvníci mají. Zajel jsem se proto podívat na nejbližší vlakovou stanici," uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

Reklama

"Zastávka Předhradí sice prošla ještě před otevřením značnými úpravami, avšak její stav vyhovující rozhodně nebyl. Po usilovné práci se konečně posouváme dál. První etapou je výměna kolejových polí v délce nástupiště za koleje s betonovými pražci, vybudování nového osvětlení a zvýšeného nástupiště. Navíc už máme vypracovaný projekt na zvelebení prostoru v okolí zastávky,“ nastínil plány Kortyš.

Zázemí pro turisty i ostatní cestující by mělo zahrnovat například posezení, informační turistické tabule, stojany na kola nebo parkovací místa.

„Díky rekonstrukci se zvýší nejen komfort všech cestujících, ale navíc se bude moci zvýšit frekvence spojů a návštěva hradu tak bude ještě o něco jednodušší,“ dodal náměstek.

„Dostupnost hradu Rychmburk železniční dopravou je velkou výhodou, nejsme odkázáni pouze na návštěvníky, kteří přijedou svým vozem," doplnil projektový manažer hradu Petr Tejkl.

"Pro ně totiž musíme společně s obcí zajistit možnost parkování v blízkosti hradu. Další výhodou kolejové dopravy je samozřejmě i její ekologická přátelskost. Víme, že České dráhy v dohledné době nasadí na trať modernější vozidla. To bude společně s možnou vyšší frekvencí spojů pro návštěvníky jak hradu, tak i širšího turistického okolí, velmi lákavé,“ podtklPetr Tejkl.

Po celou dobu turistické sezóny byl o víkendech zaveden nový vlakový spoj z Pardubic a Chrudimi s názvem Rychmburk.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x