Na nádraží v Chocni by mohlo vzniknout muzeum železnice

22. květen 2022  Redakce   Doprava  979 zobrazení  201 slov

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil choceňské nádraží, v rámci kterého by v jedné z nevyužitých prostor mohlo vzniknout muzeum modelové železnice. Cílem je, aby se expozice v Chocni otevřela v dubnu příštího roku.  

Nádraží v Chocni. Foto MEDIASHOWNádraží v Chocni. Foto MEDIASHOW

„Na hlavním železničním koridoru se nachází několik nádražních budov, které by vzhledem k provozu mohly sloužit veřejnosti jako muzeum modelové železnice. Vedle budovy v Ústí nad Orlicí, která je však v neutěšeném stavu, se nabízí nádraží v Chocni," uvedl Netolický.

Reklama

"Zde je opuštěný prostor po centru Českých drah, který se svojí velikostí a dispozicí přímo nabízí k expozici modelové železnice. Společně s iniciátorem myšlenky a Správou železnic se bavíme o možnostech, aby od příštího roku bylo muzeum otevřené veřejnosti. V tuto chvíli se nám jeví jako nejlepší, aby muzeum provozoval spolek s finanční podporou kraje, města, ale i soukromých subjektů. Obdobné iniciativy u nás rozhodně mají dveře otevřené,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Ten při své zastávce v Chocni jednal také se starostou Janem Ropkem. Představil mu nejen záměr muzea modelové železnice, ale hovořili také o rekonstrukcích silnic v okolí včetně stavby přivaděčů na D35.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x