Nádraží Opava západ zase slouží cestujícím

29. březen 2023  Redakce   Doprava  531 zobrazení  221 slov

Na konci března byla otevřena kompletně zrekonstruovaná budova vlakového nádraží Opava západ. Nový vestibul, pokladna i sociální zázemí nabízí cestujícím komfortní a bezbariérové prostředí.

Foto Správa železnicFoto Správa železnic

Do objektu se současně přesouvají desítky opavských dopravních policistů. Celkové investiční náklady dosáhly 104 milionů korun. Práce zrealizovala společnost Metrostav DIZ.

Reklama

Budova na opavském západním nádraží pochází z roku 1872, poslední větší rekonstrukcí prošla v 60. letech minulého století. Rozlehlý objekt vyžadoval komplexní obnovu a zateplení, které přinese potřebné snížení provozních nákladů. Má navíc plné využití, v jeho levé části sídlí pobočka pošty, do zbylých prostor se stěhuje 38 dopravních policistů.

„Samotné realizaci předcházely diskuze nad využitím tak velkého objektu. Potřebnou opravu nádraží podpořilo vedení města Opavy a následně i rozhodnutí Policie České republiky, která projevila zájem o využití prostor nadbytečných pro železnici. S nadsázkou se dá říci, že se dnes jedná o nejbezpečnější nádraží v zemi,“ uvádí generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Citlivá rekonstrukce navrátila nádraží jeho původní podobu a lesk. Zahrnovala úpravu veřejně přístupných prostor s bezbariérovým vstupem, cestujícím slouží i nový mobiliář. Stavbu zrealizovala společnost Metrostav DIZ.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x