Nádraží Praha-Vysočany má novou odbavovací halu

3. listopad 2022  Redakce   Doprava  1238 zobrazení  278 slov

Dva roky intenzivních modernizačních prací jsou v železniční stanici Praha-Vysočany patrné na první pohled. Nádraží, které prochází kompletní přestavbou, od letošního září disponuje novým nástupištěm, eskalátory a výtahy. Další pozitivní změna nastala počátkem listopadu, kdy se otevřela nová odbavovací hala s pokladnami a zázemím pro cestující.  

Ilustrační snímek z nádraží Praha - Vysočany. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z nádraží Praha - Vysočany. Foto MEDIASHOW

Tiskovou zprávu uvedla na svém webu Správa železnic.

Reklama

Nová odbavovací hala nahrazuje nádražní budovu, která byla nevhodně umístěna uprostřed kolejiště. Vznikla na úrovni původního podchodu z Paříkovy ulice. Právě z něj stavbaři v budově využily řadu fragmentů.

Letos v září se podařilo uvést do provozu i plně bezbariérové ostrovní nástupiště. Přístup na něj zajišťují eskalátory a výtahy. Obdobnou podobu a přístup budou mít i ostrovní a krajní nástupiště, která jsou aktuálně ve výstavbě.

Celkově práce na zprovoznění všech tří nástupišť a šesti nových kolejí skončí v květnu příštího roku. Do té doby se dokončí jak podchod z Paříkovy ulice, umístěný v těsné blízkosti původního kamenného podchodu, tak i ten, který umožní přístup z Krátkého ulice a ulice bratří Dohalských.

Přestavba stanice Praha-Vysočany je součástí modernizace 15 km dlouhého traťového úseku do Mstětic, kde se pracuje na železničním svršku a spodku, mostech a propustcích.

Téměř hotová je nová zastávka Praha-Rajská zahrada, v níž bude po dokončení přístupové lávky možný přestup na metro. V příštím roce se práce budou mimo jiné soustředit ve stanici Praha-Horní Počernice, která získá nové nástupiště a zrekonstruovanou nádražní budovu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x