Nádraží ve Františkových Lázních získá původní historickou podobu

20. červenec 2023  Redakce   Doprava  271 zobrazení  506 slov

Nádražní budovu ve Františkových Lázních na Chebsku v Karlovarském kraji čeká kompletní rekonstrukce, Správa železnic vyhlásila tendr na zhotovitele stavebních prací. Fasádě objektu se vrátí původní historický vzhled, a to jak barevností a materiály, tak i modelací historických říms. Uvedl to web Správy železnic.

Nádraží ve Františkových Lázních (červenec 2023). Foto MEDIASHOWNádraží ve Františkových Lázních (červenec 2023). Foto MEDIASHOW

Reklama
Rekonstrukce a modernizace čeká také interiér. Stavba začne na konci letošního roku, hotovo bude na jaře 2025.
Razantní proměny za dohledu památkářů dozná vnější plášť budovy. Historický vzhled se vrátí fasádě i přístřešku nad prvním nástupištěm, a to s použitím tradičních materiálů. Obnovy do původního stavu se dočkají také okna a dveře.
Práce v interiéru budovy zahrnou kompletní rekonstrukci všech povrchů – podlah, stěn a podhledů, dále výměnu a repasi dveří. Zmodernizuje se odbavovací hala i pokladny, současně vznikne moderní zázemí pro Správu železnic a dopravce. Výměnou a modernizací projdou také všechny vnitřní instalace a rozvody. V horních patrech dojde ke změnám vnitřních dispozic 11 bytů.
Bezbariérově upraveno bude také nejbližší okolí – hlavní vstup do odbavovací haly a nově vzniklé přístupové chodníky okolo budovy přímo na 1. nástupiště. V těsné blízkosti objektu se cestující mohou těšit na parkovací stání pro kola, cykloboxy a nabíječky pro elektrokola. Předpokládané investiční náklady stavby dosahují 201 milionů Kč.

Rekonstrukce a modernizace čeká také interiér. Stavba začne na konci letošního roku, hotovo bude na jaře 2025.

Razantní proměny za dohledu památkářů dozná vnější plášť budovy. Historický vzhled se vrátí fasádě i přístřešku nad prvním nástupištěm, a to s použitím tradičních materiálů. Obnovy do původního stavu se dočkají také okna a dveře.Práce v interiéru budovy zahrnou kompletní rekonstrukci všech povrchů – podlah, stěn a podhledů, dále výměnu a repasi dveří.

Zmodernizuje se odbavovací hala i pokladny, současně vznikne moderní zázemí pro Správu železnic a dopravce. Výměnou a modernizací projdou také všechny vnitřní instalace a rozvody.

V horních patrech dojde ke změnám vnitřních dispozic 11 bytů.Bezbariérově upraveno bude také nejbližší okolí – hlavní vstup do odbavovací haly a nově vzniklé přístupové chodníky okolo budovy přímo na 1. nástupiště. V těsné blízkosti objektu se cestující mohou těšit na parkovací stání pro kola, cykloboxy a nabíječky pro elektrokola. Předpokládané investiční náklady stavby dosahují 201 milionů Kč.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x