Nová autobusová linka z Domažlic do Plzně

9. prosinec 2022  Redakce   Doprava  487 zobrazení  267 slov

Nová autobusová linka 621 Domažlice – H. Týn – Holýšov – Stod – Zbůch – Plzeň bude spuštěna v neděli 11. prosince.

Ilustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Plzně. Foto MEDIASHOW

Vyjíždět bude v Domažlicích z autobusového nádraží Poděbradova, v Plzni kromě Borských polí obslouží i točnu Bory a ústřední autobusové nádraží u hlavního vlakového nádraží (tj. Terminál Hlavní nádraží).

Reklama

„Linka bude jezdit zhruba v hodinovém intervalu v ranní a odpolední špičce, dopoledne bude provoz v intervalu zhruba 120 minut,“ říká náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Čížek s tím, že o víkendu pojedou spoje každé čtyři hodiny a bude jezdit v prokladu s osobními vlaky.

„Na lince bude platit tarif IDPK včetně předplatného a přestupního jízdného na MHD Plzeň,“ doplnil náměstek P. Čížek. Zároveň je s tímto krokem upravena dosavadní linka 543 Nýřany – Zbůch – Plzeň (nově číslo 521), která pojede v mírně odlišných časech, aby byl zachován proklad v úseku Zbůch – Plzeň s linkou 621.

Na lince 521 je posíleno spojení do Úherců, blízké průmyslové zóny a do Nýřan.V oblasti Horšovského Týna byla upravena linka 631 Holýšov – Domažlice, aby nejela souběžně s linkou 621.

Stávající linka 621 Poběžovice – Staňkov je přečíslována na 640, spoje jsou primárně propojeny na linku 621.Provoz linky bude sledován přes dispečink IDPK, cestující jsou požádáni o určitou toleranci při zavádění nového dopravního řešení.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x