Nová informační kancelář Ústeckého kraje pomůže cestujícím

4. březen 2022  Redakce   Doprava  1190 zobrazení  266 slov

Od března je pro veřejnost přístupná nová dopravní informační kancelář v centru města Ústí nad Labem. Cestujícím nabízí komplexní služby týkající se prodeje jízdních dokladů a zároveň poskytování veškerých informací v rámci integrovaného systému Doprava Ústeckého kraje.

Informační kancelář v Ústí nad Labem. Foto MEDIASHOWInformační kancelář v Ústí nad Labem. Foto MEDIASHOW

V tiskové zprávě na webu Ústeckého kraje se uvádí, že provozovatelem kanceláře je Dopravní společnost Ústeckého kraje. Slavnostní otevření proběhlo 2. března 2022. Kancelář se nachází v budově bývalého autobusového nádraží v Ústí nad Labem, na adrese Revoluční 3111/11. Otevřená bude každý všední den od 7:30 do 16:00 hodin.

Reklama

„Dopravní kancelář obsáhne širokou škálu služeb pro veřejnost, např. prodej papírových jízdenek, nahrávání časových kupónů a hotovosti na kartu, podávání informací ohledně spojů na celém území Ústeckého kraje a jejich aktuální polohy, tisk jízdních řádů, řešení stížností, ale také uchování ztracených a nalezených věcí,“ popsal ředitel společnosti Milan Šlejtr.

Dopravní společnost Ústeckého kraje provozuje tímto v Ústí nad Labem dvě informační kanceláře, druhá je na hlavním vlakovém nádraží. Celkem zajišťuje činnost 14 takových kanceláří na území kraje.

„Nově přibude od května kancelář v Klášterci na Ohří, další potom v Rumburku a Varnsdorfu. Cílem Ústeckého kraje je, aby všechny tyto kanceláře provozovala právě DSÚK bez ohledu na dopravce v dané oblasti,“ řekl krajský radní pro dopravu Marek Hrabáč.

Rekonstrukce prostor, která kromě samotné informační kanceláře zahrnovala ještě vytvoření tří kanceláří společnosti a zasedací místnost, stála 1, 2 milionu korun.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x