Nové jízdní řády v Pardubickém kraji se vrátí k původním časům

10. prosinec 2021  Redakce   Doprava  1563 zobrazení  313 slov

Od 12. prosince dojde v Pardubickém kraji ke změnám jízdních řádů vlakové dopravy. Kvůli výlukám došlo před rokem k úpravám jízdních řádů dálkové dopravy, nyní se časy vrací do původní podoby. Tomu se přizpůsobí regionální jízdní řády.

Ilustrační snímek z Pardubického kraje - Ústí nad Orlicí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubického kraje - Ústí nad Orlicí. Foto MEDIASHOW

„Kvůli souběhu několika výluk jsme byli před rokem nuceni v našem kraji změnit jízdní řády regionální dopravy, aby vše navazovalo a cestující i přes jistá omezení mohli cestovat pohodlně a bez nějakých větších problémů," uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

Reklama

"I přesto, že rozsáhlá výluková činnost bude v našem kraji pokračovat i v příštím roce, jízdní řády dálkové dopravy se vrací do stejných časů, jako tomu bylo před rokem. Je pro nás nesmírně důležité, aby  doprava byla plynulá a cestující  využívající hromadnou dopravu byli spokojení. Občas ale kvůli pokračujícím výlukovým činnostem budou muset být trpěliví,“ dodal Michal Kortyš.

Rozsah železniční dopravy objednávané Pardubickým krajem u Českých drah zůstává pro rok 2022 stejný jako pro rok 2021. Výluky se dotknout například tratí mezi Chocní a Ústím nad Orlicí, nebo Pardubicemi a Stéblovou.

Vlaky společnosti LEO Express Tenders se po roce rovněž vrátí ke svým původním jízdním řádům. Přibude však jedna novinka, spoje budou nově v letních měsících zajíždět až do Hanušovic i v pracovní dny.Od 12. prosince dojde v kraji navíc ke změně ceníku jízdného.

„Pro cestující to ale nebudou žádné velké částky, zvyšování cen bude v řádech korun,“ doplnil Kortyš. Jde o reakci na zdražování vstupů v čele s vývojem cen pohonných hmot a dalších provozních nákladů.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.92 hvězdiček / Hodnoceno: 25x