Nové vlaky završí modernizaci dopravy v Plzeňském kraji

19. březen 2023  Redakce   Doprava  400 zobrazení  313 slov

Cestující na neelektrizovaných tratích v oblasti Plzeňské aglomerace, Českého lesa a na trati z Klatov do Železné Rudy čeká v následujících letech významné zvýšení kvality cestování.

Ilustrační snímek z plzeňského hlavního nádraží. Foto MEDIASHOW.Ilustrační snímek z plzeňského hlavního nádraží. Foto MEDIASHOW.

Součástí smlouvy, kterou Plzeňský kraj uzavřel s Českými drahami, je totiž rozsáhlá obnova vozového parku. Po nákupu více než 300 nových autobusů a 24 jednotek vlaků RegioPanter jde o završení zásadní modernizace dopravy v kraji.

Reklama

V oblasti Plzeňska se modernizace vozového parku týká tratí Plzeň – Žihle, Rokycany – Nezvěstice, Plzeň – Radnice, Plzeň – Bezdružice, Nýřany – Heřmanova Huť a dále šumavské trati Klatovy – Železná Ruda. Během roku 2024 se na těchto tratích objeví 10 zbrusu nových motorových jednotek, které budou vyrobeny firmou PESA v Polsku.

Jedná se o jednotky podobné těm, které jsou dnes nasazovány na trati Plzeň – Domažlice (RegioShark), nicméně budou vývojově mladší, a tudíž komfortnější. Všechna tato vozidla budou provedena v grafickém designu Plzeňského kraje.

Náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek uvádí, že dojde k výraznému zlepšení kultury cestování: „Cestující se mohou těšit na moderní vlaky s více než 100 místy k sezení. Zejména v letních měsících ocení klimatizaci a někteří též připojení na internet pomocí wi-fi. Komfortní bude i přeprava cyklistů.“

„Nové motorové jednotky dostaly jméno RegioFox. Tento nový vlak bude vybaven nejmodernějšími nízkoemisními motory Rolls-Royce splňujícími emisní limity Stage V, které kromě klasické nafty umí jezdit i na biopalivo HVO. Jednotky budou vybaveny také sčítacím systémem cestujících, který nám a objednatelům dopravy poskytne lepší přehled o vytížení jednotlivých spojů," doplňuje člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x