Opravená výpravní budova v Přešticích slouží veřejnosti

17. říjen 2022  Redakce   Doprava  586 zobrazení  396 slov

Správa železnic opravila další výpravní budovu v Plzeňském kraji. Po Pačejovu a Horšovském Týnu slavnostně předala veřejnosti dokončenou stavbu ve stanici Přeštice v okrese Plzeň-jih.

Foto Plzeňský krajFoto Plzeňský kraj

Rekonstrukční práce začaly loni v červenci, jejich zhotovitelem byla společnost Antony Company. Celkové náklady akce dosahují téměř 21 milionů korun.

Reklama

Cestující ocení nejen novou fasádu, ale také bezbariérový přístup do budovy a na toalety. Renovací prošla rovněž čekárna a prostor pod peronním přístřeškem, které jsou vybaveny moderním mobiliářem. Komfort pro cestující i těch, kteří využívají zdejší přestupní terminál, je mnohem vyšší než dřív.

„Plzeňský kraj přispěl zhruba 30 miliony korunami obcím na výstavbu čtyř terminálů, které jsou přestupním místem z vlaku na autobus s možností parkování osobních automobilů. Konkrétně šlo o terminál v Nepomuku, Blovicích, Přešticích, v Nýřanech a Žihli,“ řekl během slavnostního aktu náměstek hejtmana Pavel Čížek.

Výpravní budova stanice Přeštice leží v západní části města. Postavena byla v roce 1876 a od té doby na ní nebyly provedeny výraznější opravy. Stavební práce začaly v červenci loňského roku, týkaly se jak vnitřních prostor budovy, tak jejího bezprostředního okolí.

„Rekonstrukci považujeme za velmi podařené dílo. Stavbaři komplexně vyměnili střešní krytinu včetně opravy tesařských a klempířských prvků. Udělali vnitřní rozvody i elektrické rozvody,“ vyzdvihl Jaroslav Hůrka, náměstek pro infrastrukturu oblastního ředitelství Správy železnic Plzeň.

Dále došlo ke kompletní výměně oken a dveří a opravě fasády. Renovací prošla i čekárna a WC pro cestující, které jsou nyní bezbariérově přístupné. Čekárna a prostor nástupiště pod přístřeškem byly osazeny novými lavičkami, odpadkovými koši, stojanem na kola a orientačním systémem.

Kompletní obnovou prošel rozvod elektroinstalace, současně došlo k výměně rozvaděčů, hromosvodu a rozvodů kanalizace a vody. Okolo výpravní budovy, pod peronním přístřeškem a na vstupu na nástupiště byla provedena oprava zpevněných ploch.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x