Po prázdninách začne rekonstrukce na havířovském nádraží

13. srpen 2023  Redakce   Doprava  226 zobrazení  613 slov

Během uplynulých necelých tří let prošlo železniční nádraží v Havířově náročnou a velkolepou proměnou. Uvedl to web města Havířova.

Ilustrační snímek z vlakového nádraží v Havířově. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z vlakového nádraží v Havířově. Foto MEDIASHOW

Reklama
Jako první prošla rekonstrukcí výpravní hala, následoval dopravní terminál před nádražím. Poté byla na řadě impozantní historická výpravní budova, která se dočkala jak rekonstrukce exteriéru, tak interiéru a stala oblíbeným sportovně-kulturním místem Havířova i blízkého okolí. Nyní je v plánu poslední fáze rekonstrukce havířovského nádraží, a tím je modernizace přístupů na peróny a kolejiště.
„Stávající nástupiště budou plně bezbariérová, získají také nové zastřešení, informační a orientační systém a mobiliář. Dále dojde k rekonstrukci podchodu a jeho propojení s nástupišti novými výtahy. Přístupnost nádraží se zlepší i díky prodloužení podchodu na druhou stranu kolejiště směrem k městské části Šumbark. V rámci prací proběhne také kompletní obnova kolejiště stanice a přilehlého úseku k zastávce Havířov střed, instaluje se nové sdělovací a zabezpečovací zařízení, dojde k opravě trakčního vedení a mostních objektů. V rámci stavby dojde k určitému omezení drážní dopravy a pohybu lidí, tak prosíme všechny cestující, aby na to mysleli a byli opatrní," popisuje poslední fázi obří rekonstrukce havířovský primátor Josef Bělica.
Rekonstrukce začne v září 2023, realizovat ji bude Správa železnic, vyžádá si investici necelé 3 a půl miliardy korun a trvat bude po dobu 35 měsíců.

Jako první prošla rekonstrukcí výpravní hala, následoval dopravní terminál před nádražím. Poté byla na řadě impozantní historická výpravní budova, která se dočkala jak rekonstrukce exteriéru, tak interiéru a stala oblíbeným sportovně-kulturním místem Havířova i blízkého okolí.

Nyní je v plánu poslední fáze rekonstrukce havířovského nádraží, a tím je modernizace přístupů na peróny a kolejiště.

Stávající nástupiště budou plně bezbariérová, získají také nové zastřešení, informační a orientační systém a mobiliář. Dále dojde k rekonstrukci podchodu a jeho propojení s nástupišti novými výtahy. Přístupnost nádraží se zlepší i díky prodloužení podchodu na druhou stranu kolejiště směrem k městské části Šumbark," popisuje poslední fázi obří rekonstrukce havířovský primátor Josef Bělica.

"V rámci prací proběhne také kompletní obnova kolejiště stanice a přilehlého úseku k zastávce Havířov střed, instaluje se nové sdělovací a zabezpečovací zařízení, dojde k opravě trakčního vedení a mostních objektů. V rámci stavby dojde k určitému omezení drážní dopravy a pohybu lidí, tak prosíme všechny cestující, aby na to mysleli a byli opatrní," dodává havířovský primátor Josef Bělica.

Rekonstrukce začne v září 2023, realizovat ji bude Správa železnic, vyžádá si investici necelé 3 a půl miliardy korun a trvat bude po dobu 35 měsíců.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x