Práce na tramvajové trati v Litvínově skončí na konci roku

17. červen 2022  Redakce   Doprava  1206 zobrazení  204 slov

V polovině června byly zahájeny práce na demolici dvou mostů v úseku tramvajové trati Litvínov - chemička v Záluží. Uvedl to web Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova v tiskové zprávě.

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova. Foto MEDIASHOWDopravní podnik měst Mostu a Litvínova. Foto MEDIASHOW

„Společnost Chládek a Tintěra provedla demolici části mostních objektů (nosníků), po dokončení bouracích prací bude následovat výstavba nových konstrukcí,“ řekl ředitel DOPRAVNÍHO PODNIKU měst Mostu a Litvínova, a.s., Daniel Dunovský.

Reklama

Podle jeho slov byly nejprve sneseny nosníky a nyní pokračují práce na odstranění původních opěr, pilířů či závěrných zídek. Jde o mostní objekty nad zrušenou vlečkou a železniční tratí ve správě společnosti ORLEN Unipetrol RPA s.r.o.

Projekt modernizace tramvajové trati Most - Litvínov pokračuje, ačkoliv musel být zásadně upraven právě kvůli nevyhovujícímu stavu těchto mostních konstrukcí.

„Koncem srpna letošního roku je plánováno uložení nových nosníků, dokončení mostních konstrukcí předpokládáme na podzim,“ dodal Dunovský.

Následně bude dokončen kolejový spodek a svršek kolejového lože, proběhnou práce na trakci a stavba se bude blížit k závěru.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x