Příprava a stavba přivaděčů na D35 i přes nárůst cen pokračuje

21. listopad 2022  Redakce   Doprava  435 zobrazení  401 slov

V Pardubicích se uskutečnil tradiční kontrolní den k výstavbě přivaděčů na dálnici D35. Ty na sebe zcela mimořádně místo státu převzal Pardubický kraj prostřednictvím Správy a údržby silnic Pardubického kraje a získal na ně příslib 2,7 miliardy korun ze státního rozpočtu.

Ilustrační snímek z Pardubického kraje - z Chocně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubického kraje - z Chocně. Foto MEDIASHOW

Dlouhodobě je však jasné, že tyto peníze nebudou stačit, a proto kraj neustále jedná o jejich navýšení. I přesto však postupně pokračuje příprava a samotná stavba přivaděčů. V letošním roce byly zahájeny dvě stavby v nové trase, a to v okolí Dašic a Rokytna. Další přivaděč se začne stavět v příštím roce.

Reklama

„V letošním roce jsme fyzicky zahájili stavbu dvou přivaděčů vedených v nové trase. Jedná se o napojení na D35 u Dašic a obchvat Rokytna a Býště. U Dašic probíhají zemní práce na přesunu ornice a přípravné práce na zakládání mostu přes Loučnou," sdělil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš ke dvěma letos zahájeným stavbám v nové trase.

K tomu je nutné připočíst také modernizaci silnice II/360 z Ústí nad Orlicí do Litomyšle, a to ve stávajícím vedení komunikace.

„V tuto chvíli se pracuje na úseku Němčice – Sloupnice s ukončením v křižovatce se silnicí III/36015 na České Heřmanice. Tímto úsekem budou stavební práce v roce 2022 ukončeny. V příštím roce pak bude provedena modernizace úseku silnice II/360 v Havlíčkově ulici v Litomyšli, kde bude město zároveň za svoje finanční prostředky řešit chodník,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast investic Roman Línek.

Již v příštím roce by měla podle plánu kraje začít modernizace silnice II/312 z Chocně na České Libchavy, kde se jedná o zachování stávající trasy.

„Předání staveniště je v tuto chvíli naplánováno na duben příštího roku po ukončení zimní údržby. Na trase však již nyní probíhají přípravné práce na kácení dřevin v celém úseku stavby, které bude provedeno v zimním období. Zároveň necháváme zpracovat dopravně-inženýrské opatření tak, aby původní termín dokončení stavby zůstal beze změny,“ řekl hejtman Martin Netolický.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x