Prodlouženým podchodem na pražském hlavním nádraží denně projdou tisíce lidí

29. listopad 2021  Redakce   Doprava  1183 zobrazení  276 slov

Nová spojnice mezi Žižkovem a hlavním nádražím v Praze se stala oblíbenou a plně využívanou zkratkou.

Podchod na Hlavním nádraží v Praze. Foto MEDIASHOWPodchod na Hlavním nádraží v Praze. Foto MEDIASHOW

Jen dva měsíce od otevření prodlouženého severního podchodu čísla ukazují, že si tímto způsobem cestu zkrátí zhruba 38 tisíc lidí týdně. Uvádí to tisková zpráva Správy železnic.

Reklama

„Jsem rád, že se smysluplnost a potřebnost této stavby prokazuje i v praxi. Díky čtečce průtoku cestujících, kterou jsme v podchodu nechali instalovat, víme, že novým podchodem v pracovní dny projde až 6,5 tisíc lidí, o víkendech jsou čísla zhruba poloviční,“ popisuje generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Nová čtečka snímá pohyb veřejnosti mířící jak směrem do nádražní haly, tak i na opačnou stranu. Její instalace je součástí pilotních projektů SMART technologií, kterými se Správa železnic zabývá.Prodloužený podchod byl v provizorním režimu zpřístupněn 24. září.

Výrazně krátí docházkovou vzdálenost cestujícím i široké veřejnosti z Žižkova na hlavní pražské nádraží, kde mohou pohodlně přestoupit na vlak a metro C nebo pokračovat dál do centra města.

Nyní se v rámci dokončovacích prací upravuje okolí výstupu z podchodu. Podél části areálové komunikace se dokončí oplocení a venkovní osvětlení, hotovo by mělo být do konce letošního roku. Do března 2022 pak dojde k finální úpravě pobytových schodů, zatravnění okolních ploch a výsadbě dřevin.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.71 hvězdiček / Hodnoceno: 7x