Silničáři už odklízeli první sněhovou nadílku

6. prosinec 2022  Redakce   Doprava  455 zobrazení  366 slov

Zaměstnanci cestmistrovství Hlinsko, Chrudim, Polička, Luže, Třemošnice, Přelouč a Svitavy v Pardubickém kraji se do terénu vydali již mezi první a druhou hodinou ranní v úterý 6. prosince. Při noční směně bylo nasazeno 40 kusů techniky.

Ilustrační snímek z Pardubického kraje - z České Třebové. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubického kraje - z České Třebové. Foto MEDIASHOW

S postupem času se zapojila i další vozidla v okrese Ústí nad Orlicí, a to ze základen v Ústí, Lanškrouně a Žamberku včetně detašovaného pracoviště v Králíkách.

Reklama

„V průběhu noci a rána pracovníci zimní údržby najeli více jak 5 tisíc kilometrů, spotřebovali přes 100 tun soli, 80 tun inertních materiálů - písku, drti - a aplikovali na 30 tisíc litrů solanky,“ uvedl za Správu a údržbu silnic Pardubického kraje (SÚS Pk) provozní náměstek Marian Cvrkal.

Nejvíce sněhu napadalo v oblasti Hlinecka, Poličska a Třemošnicka, místy až 10 cm. Na Hlinecku proto v průběhu dne nasadila SÚS Pk i traktorové výpomoci na pluhování s radlicemi. Jedná se o těžký mokrý sníh, který představuje nebezpečí na stromech zejména v lesních úsecích.

Napříč Pardubickým krajem jsou vozovky II. a II. tříd sjízdné, chemicky udržované, mokré, případně se zbytky rozbředlého sněhu. Úseky, kde se nesolí, jsou se zbytky sněhu po pluhování ošetřené pískem nebo drtí.

S ohledem na aktuální klimatické podmínky vyžaduje jízda napříč krajem zvýšenou opatrnost a samozřejmostí musí být zimní pneumatiky. V průběhu noční směny byl zaznamenán větší problém s uvíznutím jednoho kamionu na silnici II/341 mezi Heřmanovým Městcem a Sečí na Chrudimsku u Nerozhovic, kdy provoz musela usměrňovat Policie ČR, ostatní vozidla v místě projela včetně autobusů a zásobování.

Jiné zásadní komplikace se sjízdností nebyly hlášeny.

„Krajští silničáři neustále monitorují situaci v regionu a drží nepřetržité pohotovosti, aby mohli ve dne i v noci zajistit bezpečnou sjízdnost komunikací. Aktuální informace z dopravy najdete na portálu www.dopravniinfo.cz,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x