Správa železnic hledá zpracovatele dokumentací pro rychlodráhu do Ostravy

23. listopad 2020  Redakce   Doprava  1548 zobrazení  381 slov

Správa železnic vypsala veřejnou zakázku na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí (DÚR) a dokumentace EIA, řešící vlivy záměru na životní prostředí, pro druhou část vysokorychlostní trati z Přerova do Ostravy (VRT Moravská brána).

Nádraží Ostrava-Svinov. Foto: MediaShow.czNádraží Ostrava-Svinov. Foto: MediaShow.cz

Trať tvoří úsek z Hranic na Moravě do Ostravy-Svinova.

Reklama

„Hlavním cílem přípravné dokumentace bude navrhnout v rámci vládního konceptu rychlých spojení novostavbu vysokorychlostní trati v úseku od Hranic na Moravě do Ostravy-Svinova, který je přímým pokračováním prvního úseku VRT Moravská brána z Prosenic ke Hranicím na Moravě,“ uvedl  tiskový mluvčí generálního ředitelství Správy železnic Tomáš Polák v tiskové zprávě pro média včetně MediaShow.cz.

Mimo DÚR vysokorychlostní trati je i v tomto případě součástí tendru také zpracování dokumentace vlivů záměru na životní prostředí (EIA) nebo zapracování požadavků dotčených úřadů a veřejnosti. Správa železnic může opět využít opci, do které zahrnula kroky potřebné k získání kladného stanoviska EIA nebo územního rozhodnutí.

„Stavba zahrnuje mimo jiné propojení VRT do Hranic na Moravě od severu, napojení VRT do stanic Polanka nad Odrou a Ostrava-Svinov nebo do trati Ostrava-Svinov – Ostrava-Vítkovice, a to včetně nezbytných souvisejících úprav stávající infrastruktury. Pro zajištění bezproblémového provozu na nové VRT se počítá s návrhem speciálního střediska údržby VRT v areálu stanice Ostrava-Vítkovice,“ sdělil Polák.

Výběr zpracovatele této dokumentace je, stejně jako u dalších úseků VRT, založen na aplikaci metody Best Value Approach/Best Value Procurement (BVA/BVP), která staví do popředí zejména kvalitu plnění, a ne pouze nejnižší nabízenou cenu.

Předpokládaný termín splnění hlavní části veřejné zakázky je stanoven na 14 měsíců od účinnosti smlouvy o dílo uzavřené s vybraným dodavatelem. Tato doba může být prodloužena v závislosti na případném využití opcí.

Celková předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí až 320 milionů korun v případě využití veškerého možného opčního plnění. Bez využití opcí se jedná o 224 milionů korun.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.14 hvězdiček / Hodnoceno: 7x