Starostové v Pardubickém kraji připomínkují jízdní řády

7. listopad 2022  Redakce   Doprava  575 zobrazení  256 slov

V prosinci začnou autobusy v Pardubickém kraji jezdit podle nových jízdních řádů. Ty jsou v současné době hotové a starostové mohou posílat své připomínky. V příštím roce by se do systému dopravní obslužnosti měly zapojit i poptávkové autobusy.  

Ilustrační snímek z dopravního terminálu u pardubického hlavního nádraží. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z dopravního terminálu u pardubického hlavního nádraží. Foto MEDIASHOW

Návrhy jízdních řádů byly starostům zaslané ve čtvrtek.

Reklama

„Starostové se mohou vyjádřit do 11. listopadu. Počet spojů se nemění a nejsou v nich žádné zásadní změny, a pokud ke změnám došlo, stalo se tak na vyžádání obcí,“ uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Michal Kortyš.

Dopravci neavizují žádné problémy, které by měly vést k poklesu výkonů autobusových spojů. Kraj počítá s tím, že už v příštím roce by se v některých oblastech měly začít objevovat takzvané poptávkové autobusy.

V současné době se řeší způsob financování a také oblasti, kde by mohly jezdit. Jedná se například o trasu mezi Prosečí a Litomyšlí, Českou Třebovou a Litomyšlí nebo Ústím nad Orlicí a Sloupnicí.

Poptávkové autobusy jsou menší než klasické autobusy, a tudíž mají i menší spotřebu. Navíc reagují na aktuální zájem cestujících a nemusejí tak nutně objíždět celou trasu. Což znamená nejen úsporu, ale také zajištění autobusové dopravy v místech, kde se ekonomicky výrazně nevyplatí provozovat klasickou linkovou autobusovou dopravu. Cestující si je mohou objednat přes internetovou aplikaci.

„Předpokládám, že k jejich nasazení dojde v první polovině příštího roku,“ dodal Kortyš.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil