Stavba železnice na pražské letiště zastavila provoz mezi Masarykovým nádražím a Dejvicemi

12. březen 2023  Redakce   Doprava  463 zobrazení  678 slov

Správa železnic zahájila výluku mezi stanicemi Praha Masarykovo nádraží a Praha-Dejvice. Provoz je zastaven z důvodu pokračující modernizace nádraží Praha-Bubny a navazujícího úseku k nově budované zastávce Praha-Výstaviště.

Ilustrační snímek z Masarykova nádraží v Praze. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Masarykova nádraží v Praze. Foto MEDIASHOW

 

Reklama
Omezení by podle současných plánů mělo skončit v příštím roce. Uvedl to web Správy železnic.
Vlaky na Kladno budou začínat ve stanici Praha-Dejvice, ve které budou spoje opačného směru také končit. Důvodem jsou práce na modernizaci trati z Bubnů k holešovickému výstavišti. Cestující mohou po dobu výluky mezi Masarykovým nádražím a Hradčanskou využít městskou hromadnou dopravu, ve které budou uznávány železniční jízdenky. Podrobnější informace jsou zveřejněny na internetových stránkách dopravců.
Stavbaři se v tuto chvíli zaměřují především na zemní práce, odstranění železničního svršku a spodku nebo kácení dřevin. Pro zachování provozu ve směru z Masarykova nádraží do Kralup nad Vltavou bude zřízena provizorní kolej. V souvislosti s tím probíhá i nezbytná úprava trakčního vedení a zabezpečovacího zařízení. V obvodu stanice dále dochází k odstranění nepotřebných budov pro výstavbu nové moderní výpravní budovy.
Modernizace úseku Praha-Bubny – Praha-Výstaviště je součástí projektu nového železničního spojení na Letiště Václava Havla Praha. V rámci toho již Správa železnic rekonstruuje železniční stanici Kladno a přilehlou trať do Ostrovce. Příprava dalších úseků mezitím pokračuje. Ještě letos by měla být vyhlášena veřejná zakázka na rekonstrukci trati mezi pražskou Ruzyní a Kladnem a také na modernizaci Masarykova nádraží, kde by se stavební práce měly rozběhnout v tomto roce.

 

Omezení by podle současných plánů mělo skončit v příštím roce. Uvedl to web Správy železnic.

Vlaky na Kladno budou začínat ve stanici Praha-Dejvice, ve které budou spoje opačného směru také končit. Důvodem jsou práce na modernizaci trati z Bubnů k holešovickému výstavišti.

Cestující mohou po dobu výluky mezi Masarykovým nádražím a Hradčanskou využít městskou hromadnou dopravu, ve které budou uznávány železniční jízdenky. Podrobnější informace jsou zveřejněny na internetových stránkách dopravců.

Stavbaři se v tuto chvíli zaměřují především na zemní práce, odstranění železničního svršku a spodku nebo kácení dřevin. Pro zachování provozu ve směru z Masarykova nádraží do Kralup nad Vltavou bude zřízena provizorní kolej. V souvislosti s tím probíhá i nezbytná úprava trakčního vedení a zabezpečovacího zařízení.

V obvodu stanice dále dochází k odstranění nepotřebných budov pro výstavbu nové moderní výpravní budovy.Modernizace úseku Praha-Bubny – Praha-Výstaviště je součástí projektu nového železničního spojení na Letiště Václava Havla Praha. V rámci toho již Správa železnic rekonstruuje železniční stanici Kladno a přilehlou trať do Ostrovce.

Příprava dalších úseků mezitím pokračuje. Ještě letos by měla být vyhlášena veřejná zakázka na rekonstrukci trati mezi pražskou Ruzyní a Kladnem a také na modernizaci Masarykova nádraží, kde by se stavební práce měly rozběhnout v tomto roce.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil