Středočeská veřejná doprava se připravuje na další období

6. leden 2022  Redakce   Doprava  2453 zobrazení  281 slov

Vzhledem k očekávánému prudkému nárůstu incidence mutace COVID – 19 Omikron v populaci, která se týká i řidičů autobusů a členů vlakových čet na železnici, připravuje Středočeský kraj systémové opatření, kterým se zajistí maximální možná míra zabezpečení provozu veřejné hromadné dopravy na území kraje.

Ilustrační snímek z autobusového nádraží v Kolíně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z autobusového nádraží v Kolíně. Foto MEDIASHOW

Absolutní prioritou zůstávají školní spoje a spoje v dopravních špičkách do a ze zaměstnání. Uvádí to v tiskové zprávě web Středočeského kraje.

Reklama

S platností od 12. 1. 2022 bude dispečink PID ve spolupráci s dopravci operativně zasahovat do provozu linek – jak v autobusech, tak ve vlacích s tím, že tyto informace budou zveřejňovány denně na webu www.pid.cz a na facebooku, instagramu a twitteru (vždy opět na stránkách či kanálu PID) a to vždy v 19:00 hodin v den před následujícím dnem provozu.

• aktuální informace také budou v PID lítačce, která je k dispozici v podobě aplikace pro mobily (IOS i Android)

• posilují se kapacity dispečerského řízení

• od 17. 1. 2022 dojde k zavedení dočasně omezeného provozu s prioritou zachování školních spojů (prázdninový provoz bez omezení školních spojů!).

Toto opatření se dotkne primárně linek s velkou hustotu spojů formou prodloužení intervalu.

I přes takto nastavená opatření NELZE vyloučit, že v jednotlivých případech nedojde k neočekávanému výpadku spojů, který může vyplývat z pozitivních záchytů v rámci povinného testování provozních zaměstnanců při příchodu na pracoviště.

Naposledy se tak stalo na lince Praha, Černý Most - Mladá Boleslav.Výše uvedená opatření budou platit do odvolání, předpokládá se cca do poloviny února 2022.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.53 hvězdiček / Hodnoceno: 49x