Středočeský kraj bude v železniční dopravě spolupracovat s Libereckým krajem

3. červen 2022  Redakce   Doprava  1100 zobrazení  308 slov

Kraje Středočeský a Liberecký prohloubí spolupráci v dopravní obslužnosti. Rada Středočeského kraje už kvůli tomu schválila návrh smlouvy o spolupráci a o podmínkách úhrady finančního příspěvku při vzájemném zajištění obslužnosti.

Ilustrační snímek - vlaková zastávka Mladá Boleslav, město. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek - vlaková zastávka Mladá Boleslav, město. Foto MEDIASHOW

Spolupráce se týká drážní osobní dopravy na celkově třech tratích v obou regionech. Uvedl to web Středočeského kraje. Celou věc ještě musí schválit krajské zastupitelstvo.

Reklama

Cílem je přispět k udržitelnému rozvoji dopravy, a to i v případě mezikrajských linek. Kromě toho oba kraje mají zájem na zachování poskytovaných služeb. S ohledem na komfort cestujících se jeví jako nevhodné, aby byl provoz na mezikrajských linkách zajišťován různými dopravci s nutností přestupu či opětovného odbavení cestujících, a naopak je z hlediska komfortu cestujících vhodné, aby byly spoje zahrnuty současně do integrovaných systémů obou krajů.

Smlouva je, mimo jiné, uzavírána i za účelem koordinace činností Integrované doprava Středočeského kraje (IDSK) a KORID LK. Oba kraje už si na základě dříve podepsaných smluv, uznávají jízdenky na vybraných, mezikrajských, autobusových linkách.

Nově by se však Středočeský kraj zavázal zajistit dopravní obslužnost v Libereckém kraji vybranými vlaky na trati 070 v úseku hranice krajů – Turnov a na trati 064 v úseku mezi hranicemi krajů Královéhradeckého a Libereckého – Lomnice nad Popelkou.

Naopak Liberecký kraj zaplatí dopravní obslužnost ve Středočeském kraji na trati 080 v úseku mezi Mladou Boleslaví a hranicí krajů. Oba kraje hradí dopravcům kompenzaci ztráty nebo úhradu prokazatelné ztráty při zajišťování obslužnosti v příslušné délce spojů, na jejichž provozu mají zájem, a to na základě smluv uzavřených s danými dopravci.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x