Středočeský kraj chystá opravy silnic v okolí Mníšku pod Brdy 

20. říjen 2023  Redakce   Doprava  276 zobrazení  416 slov

Středočeský kraj opět vylepší část své silniční sítě. Nechá totiž opravit komunikace z Mníšku pod Brdy do Nové Vsi pod Pleší, u Malé Hraštice a z Nové Vsi pod Pleší přes Voznici až k dálnici D4. Celkově by měly opravy vyjít na zhruba 131,71 milionu korun s daní. Radní schválili dodavatele vzešlých z výběrových řízení. Uvedl to web Středočeského kraje.

Ilustrační snímek z Mníšku pod Brdy ve Středočeském kraji. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Mníšku pod Brdy ve Středočeském kraji. Foto MEDIASHOW

Reklama
„V prvním případě je nutné silnici nejen opravit, ale i upravit její šířkové parametry, nivelitu a zvýšit únosnost. U Malé Hraštice hovoříme o opravě komunikace s plošnými deformacemi, odlámaných krajnicích a výtluků. Mezí nájezdem na dálnici a Novou Vsí pod Pleší, na silnici III/11628 pak opět zvýšíme únosnost, šířkové parametry a nivelitu,“ jmenuje nutné opravy Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy a pokračuje: „Na zasedání rady jsme schválili dodavatele staveb.“ Ve výběrových řízeních uspěly firmy M-silnice, PORR, ČNES a Silnice Group.
Za opravu silnice z Mníšku do Nové Vsi kraj zaplatí 42,6 milionu korun s DPH, práce u Malé Hraštice vyjdou na 2,11 milionu korun s DPH, ty mezi Novou Vsí a dálnicí D4 pak na 87 milionů korun s daní. V návaznosti na uvolňování prostředků ze SFDI by mohla být stavby zahájeny již v příštím roce. První řidiči by se měli svézt taktéž v roce 2024.

„V prvním případě je nutné silnici nejen opravit, ale i upravit její šířkové parametry, nivelitu a zvýšit únosnost. U Malé Hraštice hovoříme o opravě komunikace s plošnými deformacemi, odlámaných krajnicích a výtluků. Mezí nájezdem na dálnici a Novou Vsí pod Pleší, na silnici III/11628 pak opět zvýšíme únosnost, šířkové parametry a nivelitu,“ jmenuje nutné opravy Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy a pokračuje:

„Na zasedání rady jsme schválili dodavatele staveb.“

Ve výběrových řízeních uspěly firmy M-silnice, PORR, ČNES a Silnice Group. Za opravu silnice z Mníšku do Nové Vsi kraj zaplatí 42,6 milionu korun s DPH, práce u Malé Hraštice vyjdou na 2,11 milionu korun s DPH, ty mezi Novou Vsí a dálnicí D4 pak na 87 milionů korun s daní.

V návaznosti na uvolňování prostředků ze SFDI by mohla být stavby zahájeny již v příštím roce. První řidiči by se měli svézt taktéž v roce 2024.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x