Středočeský kraj plánuje postavit obchvat Benešova

23. září 2022  Redakce   Doprava  2267 zobrazení  304 slov

Silniční dopravě v Benešově u Prahy by mohl do šesti let ulevit severovýchodní obchvat. Zda silnice skutečně vyroste, záleží na tom, zda Středočeský kraj dostane dotace.

Ilustrační snímek z Benešova ve Středočeském kraji. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Benešova ve Středočeském kraji. Foto MEDIASHOW

Rada nicméně schválila projektový záměr a zařazení stavby za necelou půlmiliardu korun do krajského Zásobníku akcí 2021+. Peníze by měly později doputovat z unijního dotačního programu IROP/ITI anebo národních zdrojů. Uvedl to web Středočeského kraje v tiskové zprávě.

Reklama


„Rozvoj silniční sítě je jednou z priorit kraje. V tomto případě bychom odvedli tranzitní dopravu mimo Benešov, což by přineslo i pozitivní dopady na životní prostředí celého města. Uleví se mu tím, že se podstatně sníží intenzita dopravy a spokojení budou i řidiči, kteří se nebudou zdržovat průjezdem,“ vyzdvihuje hlavní přednosti projektu Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy.

Trasa obchvatu vychází z kruhového objezdu v lokalitě Červené Vršky. Následně vede k železničnímu koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi a na jihovýchodě města se napojuje se na stávající silnici II/112. Výstavba zhruba 4,5 kilometru dlouhého obchvatu byl navržen ve dvou etapách, nicméně obě etapy budou zprovozněny najednou jako jedna stavba.

Celkové předpokládané náklady akce činí 452 336 880 Kč s DPH. Jedná se o součet předpokladů stavebních prací, technického dozoru stavebníka včetně bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, dozoru a nákladů na investorskou přípravu včetně výkupů pozemků.

Více než 61,2 milionu korun však kraj vydá v následujících třech letech na přípravu akce, což zahrnuje samotnou projekční přípravu i například majetkoprávní řešení trasy plánované stavby.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.4 hvězdiček / Hodnoceno: 53x