Středočeský kraj řeší situaci s nedostatkem řidičů autobusů

20. září 2022  Redakce   Doprava  638 zobrazení  362 slov

Středočeský kraj reaguje na nedostatek řidičů a výpadky spojů v systému Pražské integrované dopravy (PID), který je způsoben především vysokým počtem covidem nakažených řidičů v kombinaci s příliš vysokým počtem přesčasových hodin u ostatních.

Ilustrační snímek ze Středočeského kraje -  autobusové nádraží ve Slaném. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Středočeského kraje - autobusové nádraží ve Slaném. Foto MEDIASHOW

Jak uvádí web Středočeského kraje v tiskové zprávě, na vině je obecně i nedostatek řidičů, neboť ti starší odchází do důchodu a mezi mladou generací není o pozici takový zájem. Se stejnými problémy se potýkají i další kraje. Středočeský kraj není výjimkou.

Reklama

„Naší prioritou zůstává zajištění maximálního rozsahu provozu, a proto ubezpečujeme všechny cestující, že dispečink PID ve spolupráci s dopravci dokáže případné výpadky řidičů v mnoha případech řešit," konstatuje Petr Borecký, náměstek hejtmanky pro oblast veřejné dopravy.

"Nelze však vyloučit, že v jednotlivých případech může dojít k neočekávanému výpadku spojů, který může vyplývat z pozitivních záchytů při příchodu na pracoviště. V takovém případě je snahou, aby cestující mohli za zrušené spoje využít náhradní spojení prostřednictvím ostatních linek,“ dodává Petr Borecký.

Celou situaci průběžně kraj řeší ve spolupráci s Integrovanou dopravou Středočeského kraje (IDSK), pražským koordinátorem hromadné dopravy ROPID a dalšími partnery.

Největší problémy jsou aktuálně v oblasti Dolnobřežanska a Říčanska (dopravce ARRIVA City). V zájmu zvýšení informovanosti cestujících bylo zajištěno na zastávky nejvíce dotčených linek umístění informačních vývěsek s informací s návodem na získání on-line informací o aktuálním provozu.

Na webu PID je pak pravidelně aktualizován seznam všech spojů, které budou následující den v režimu mimořádného výpadku. Cestující tak mají přehled spojů, u kterých hrozí potenciální riziko zrušení. Aktuální informace i na facebooku, instagramu, twitteru (vždy opět na stránkách či kanálu PID) a na PID Lítačce.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x