Středočeský kraj ruší ve vozidlech Pražské integrované dopravy preventivní opatření

19. únor 2022  Redakce   Doprava  4823 zobrazení  304 slov

Vzhledem k ústupu pandemie covid-19 a rozvolňování mimořádných opatření se Středočeský kraj, hl. m. Praha, Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), IDSK a ROPID po konzultaci s Hygienickou stanicí hl. m. Prahy rozhodly od pondělí 21. února 2022 zrušit některá preventivní protiepidemická opatření na autobusových a tramvajových linkách.

Ilustrační snímek - autobusový terminál u metra Praha - Zličín. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek - autobusový terminál u metra Praha - Zličín. Foto MEDIASHOW

Jak uvádí v tiskové zprávě web Středočeského kraje, cestující opět mohou nastupovat předními dveřmi nebo využívat první řadu sedadel. Povinnost mít ve veřejné dopravě zakryta ústa a nos respirátorem nebo nanorouškou nadále zůstává v platnosti.

Reklama

Od pondělí 21. února 2022 od ranního výjezdu se ruší:

• Zákaz nastupování předními dveřmi na všech městských autobusových linkách a na tramvajových spojích provozovaných staršími typy vozidel.    • Zapáskování prostoru první řady sedadel na městských i příměstských autobusových linkách, jakož i zapáskování prostoru předních dveří u starších typů tramvají.

Opatření, která nadále zůstávají v platnosti:

Automatické otevírání dveří

Na městských autobusových linkách a na tramvajových spojích budou řidiči i nadále centrálně otevírat automaticky všechny dveře (kromě předních) bez nutnosti mačkání poptávkového tlačítka, a to ve všech zastávkách, ve kterých budou vozidla zastavovat.

Zastávky na znamení zůstávají zachovány, aby bylo možné zajistit provoz autobusových a tramvajových spojů dle stávajících jízdních řádů.

Povinnost mít zakryta ústa i nos respirátorem nebo nanorouškou.

Uvnitř vozidel, ve vestibulech, na nástupištích stanic metra či v přestupních chodbách platí nadále povinnost cestujících mít zakryta ústa i nos respirátorem nebo nanorouškou.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.39 hvězdiček / Hodnoceno: 113x