Terminál B v Pardubicích brzy přivítá první autobusy

21. leden 2023  Redakce   Doprava  2066 zobrazení  806 slov

První autobusy se přes nový terminál pro meziměstskou autobusovou dopravu v Pardubicích projedou už v létě. Firma BAK stavební společnost, a.s., která má stavbu terminálu na starost, v současné době dokončuje podhledy samotného objektu uprostřed terminálu a plochy dlážděné mozaikou.

Foto Magistrát města Pardubic.Foto Magistrát města Pardubic.

Reklama
„Stavba běží podle plánu. Práce, které budou ještě následovat, zahrnují především zhotovení výjezdu linek MHD u Lidlu, jelikož výjezd u terminálu bude vícesměrný. Celkem zde bude osm nástupních a osm odstavných míst, jedna plocha bude vyčleněna pro výstup cestujících,“ informuje náměstek primátora zodpovědný za oblast majetku a investic a také dopravu Jan Hrabal s tím, že autobusy budou do terminálu vpuštěny v létě roku 2023.
„Řidiči budou mít zázemí uvnitř objektu, čekárna pro cestující pak bude součástí modernizované nádražní haly. Projekt od začátku počítá s mobiliářem a dalšími prvky, v okolí terminálu tak bude doplněn vodní prvek, lavičky, připravuje se výsadba a nechybí zde ani kryté stání pro kola,“ uvádí Hrabal.
Výstavba terminálu B přijde na zhruba 126 milionu korun, většinu nákladů však pokryje evropská dotace. „Město získalo na tuto stavbu evropskou dotaci ve výši přibližně 92 milionů korun, kterou bude čerpat prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace, zbývající náklady pokryje městský rozpočet,“ podotýká primátor Jan Nadrchal, do jehož gesce spadá také oblast dotací s tím, že majitel pozemku pod stávajícím autobusovým nádražím již deklaroval své rozhodnutí tuto plochu využít k nové výstavbě.
Budoucí terminál pro regionální autobusovou dopravu roste v sousedství hlavního vlakového nádraží a svým vzhledem a pojetím navazuje na zrekonstruované přednádraží s terminálem pro městskou hromadnou dopravu. „Skutečnost, že se oproti stávajícímu a dosluhujícímu autobusovému nádraží, bude nový terminál nacházet v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží a terminálu A, usnadní cestování a zejména přestupy všem lidem, využívajícím veřejnou dopravu,“ uzavírá primátor Nadrchal.

Stavba běží podle plánu. Práce, které budou ještě následovat, zahrnují především zhotovení výjezdu linek MHD u Lidlu, jelikož výjezd u terminálu bude vícesměrný. Celkem zde bude osm nástupních a osm odstavných míst, jedna plocha bude vyčleněna pro výstup cestujících,“ informuje náměstek primátora zodpovědný za oblast majetku a investic a také dopravu Jan Hrabal s tím, že autobusy budou do terminálu vpuštěny v létě roku 2023.

„Řidiči budou mít zázemí uvnitř objektu, čekárna pro cestující pak bude součástí modernizované nádražní haly. Projekt od začátku počítá s mobiliářem a dalšími prvky, v okolí terminálu tak bude doplněn vodní prvek, lavičky, připravuje se výsadba a nechybí zde ani kryté stání pro kola,“ uvádí Hrabal.

Výstavba terminálu B přijde na zhruba 126 milionu korun, většinu nákladů však pokryje evropská dotace.

„Město získalo na tuto stavbu evropskou dotaci ve výši přibližně 92 milionů korun, kterou bude čerpat prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace, zbývající náklady pokryje městský rozpočet,“ podotýká primátor Jan Nadrchal, do jehož gesce spadá také oblast dotací s tím, že majitel pozemku pod stávajícím autobusovým nádražím již deklaroval své rozhodnutí tuto plochu využít k nové výstavbě.

Budoucí terminál pro regionální autobusovou dopravu roste v sousedství hlavního vlakového nádraží a svým vzhledem a pojetím navazuje na zrekonstruované přednádraží s terminálem pro městskou hromadnou dopravu.

„Skutečnost, že se oproti stávajícímu a dosluhujícímu autobusovému nádraží, bude nový terminál nacházet v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží a terminálu A, usnadní cestování a zejména přestupy všem lidem, využívajícím veřejnou dopravu,“ uzavírá primátor Nadrchal.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x