U Vysokého Mýta byl otevřen druhý úsek dálnice D35

22. prosinec 2022  Redakce   Doprava  682 zobrazení  352 slov

Nedaleko Ostrova u Vysokého Mýta v Pardubickém kraji byl otevřen druhý úsek dálnice D35 z Časů právě do Ostrova.

Foto Pardubický krajFoto Pardubický kraj

„Otevření druhého úseku dálnice D35 na území našeho kraje můžeme nepochybně nazvat předčasným vánočním dárkem pro všechny řidiče, kteří na tento moment a vůbec na dálnice D35 čekají desítky let. Jsem rád, že máme nyní v provozu úsek z Opatovic nad Labem až po Ostrov v délce přesahující 27 kilometrů,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Reklama

„Nezbývá než doufat, že zahájení stavby dalších úseků bude brzy následovat. Jistě potěšující je, že se Ředitelství silnic a dálnic posunulo také v rámci úseků mimo náš kraj a v minulém týdnu získalo územní rozhodnutí pro 18 kilometrů dlouhý úsek ze Starého Města do Mohelnice, kde by se mělo začít stavět v roce 2025. Klíčové úseky pro náš region jsou však ty v okolí Vysokého Mýta a Litomyšle, což jsou města, která trpí tranzitní dopravou procházející přímo centrem obou měst,“ dodal Martin Netolický.

Dálnice D35 je důležitou spojnicí pro Pardubický kraj, avšak velký význam má pro celé Česko. Po úplném dokončení má být D35 alternativní trasou k D1, kdy spojí střed a sever Moravy s Prahou.

Nový úsek Časy - Ostrov původně měl být zprovozněn před dvěma lety. Kvůli průtahům nakonec řidiči na nový úsek přibližující se k Vysokému Mýtu vyjeli těsně před Vánocemi.

Do Mohelnice je nutné ještě postavit 77 kilometrů. Avšak už významně pomůže úsek, u kterého bude zahájena výstavba v roce 2023, konkrétně výstavba tunelu Homole. Zbývající práce na dálničním úseku, který bude obchvatem Vysokého Mýta, mají podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začít v roce 2024. Hotovo má být v roce 2026.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x