Ústecký kraj uzavřel smlouvy s novými dopravci

27. leden 2022  Redakce   Doprava  1594 zobrazení  206 slov

Ústecký kraj uzavřel smlouvy se dvěma novými dopravci Umbrella Coach & Buses, a. s., a Umbrella City Lines, a. s., na zajištění dopravní obslužnosti v oblastech Chomutovsko, Mostecká pánev a Kadaň – Žatec po dobu deseti let. Uvedl to v tiskové zprávě web Ústeckého kraje.

Ilustrační snímek z Ústeckého kraje - z Bíliny. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Ústeckého kraje - z Bíliny. Foto MEDIASHOW

Umbrella zvítězila s cenovými nabídkami 35,92 Kč/km na Chomutovsku, 35,88 Kč/km na Mostecku a 32,94 Kč/km v oblasti Kadaň - Žatec. Celková cena kontraktů na desetileté období tedy činí 1,3 miliardy korun za předpokládaný objem 3,8 milionu odjetých kilometrů za rok.

Reklama

Celkem bude nasazeno 44 nových nízkopodlažních autobusů, pravděpodobně se bude jednat o Setry, a to v délkách 12 metrů a 10,8 metrů.  Díky plošině pro invalidní vozík mohou cestovat i cestující se zdravotním postižením.

„Samozřejmostí je klimatizace, lepší komfort cestujícím zajistí USB nabíječky, informační panely, vnitřní kamerový systém a možnost nákupu jízdenky platební kartou,“ upřesnil radní Ústeckého kraje pro dopravu Marek Hrabáč.

Autobusy budou v zelené barvě, typické pro příměstské autobusy spadající do integrovaného dopravního systému Doprava Ústeckého kraje.

Ke změnám dojde také v provozu, některé linky se sloučí nebo přečíslují. Dojde také k posílení některých spojů, a to zejména do průmyslové zóny Triangle.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 8x