V Havířově bude jeden den MHD zdarma

14. září 2022  Redakce   Doprava  2591 zobrazení  227 slov

Havířov se ve dnech 16. – 22. září 2022 opět připojuje k celoevropské akci Evropský týden mobility a Evropský týden bez aut. Vyvrcholením akce bude úterý 20. září 2022, kdy bude již od osmé hodiny ranní na náměstí Republiky připraven pro děti i širokou veřejnost bohatý, tematicky zaměřený program.

Ilustrační snímek z Havířova, autobusové nádraží u vlakového nádraží. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Havířova, autobusové nádraží u vlakového nádraží. Foto MEDIASHOW

"Na podporu ekologického způsobu cestování bude cestujícím umožněno v úterý 20. září 2022 využít městské hromadné dopravy v Havířově zdarma. Lidé tak mají možnost nechat své automobily doma a v tento den přispět k čisté mobilitě,“ uvedl havířovský náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec v tiskové zprávě na webu města Havířova.

Reklama

V rámci Evropského týdne mobility se také města zavazují, že provedou pozitivní změny, které poslouží rozvoji města dlouhodobě. Například zklidnění center a městských čtvrtí (obytné zóny, pěší zóny), omezení nákladní dopravy v centru, stavby pro bezpečnost občanů a hlavně dětí, výstavby cyklostezek, Bikesharing, atd.

Evropský týden mobility je osvětová kampaň pro občany měst, která upozorňuje na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou ve městech a přináší lidem příležitost zamyslet se nad tím, k čemu ulice našich měst skutečně jsou, a debatovat o konkrétních řešeních v boji proti výzvám, které přináší znečištění ovzduší, hluk, dopravní zácpy, dopravní nehody a zdravotní problémy.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.36 hvězdiček / Hodnoceno: 45x