V Královéhradeckém kraji dojde k drobným úpravám

9. prosinec 2022  Redakce   Doprava  596 zobrazení  382 slov

V neděli 11. prosince 2022 v ČR začnou platit nové jízdní řády pro železniční a autobusovou dopravu. V Královéhradeckém kraji dojde zejména k drobným úpravám v časech odjezdů vlakových souprav na některých linkách.

Ilustrační snímek z Hradce Králové. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Hradce Králové. Foto MEDIASHOW

V autobusové dopravě se například prodlouží spojení ze Dvora Králové nad Labem přes Českou Skalici až do Náchoda.

Reklama

„I přes ohromný nárůst nákladů na provoz veřejné dopravy jsme v Královéhradeckém kraji dokázali udržet stejný objem vlakových a autobusových spojů i pro následující rok, a i to bez toho, že bychom museli zdražovat jízdné. Rostoucí počet cestujících ve veřejné dopravě je důležitým faktorem pro její udržitelnost a pro nás je zároveň i motivací pro další zefektivňování jednotlivých spojů především na základě odezvy veřejnosti,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Jednotlivé změny v nových jízdních řádech reflektují požadavky cestujících, zástupců obcí, škol či zaměstnavatelů.

V železniční dopravě se například drobně mění odjezdy vlakových souprav na trase Kolín – Trutnov, přičemž všechny vlaky budou nově projíždět Choťovicemi. U autobusové dopravy například ve spolupráci s Libereckým krajem zavádíme nový koncept dopravy na trase Špindlerův Mlýn – Vrchlabí – Jičín – Praha," shrnul radní pro oblast dopravy a majetku Václav Řehoř.

"Další novinkou je prodloužení trasy u spojení ze Dvora Králové nad Labem do České Skalice, kdy cestující mohou nově pokračovat do Náchoda. Zároveň i pro letošní zimní sezónu jsme připravili posílení autobusového spojení z centra Deštného v Orlických horách na Šerlich,“ dodal Václav Řehoř.

Pro zvýšení přehlednosti systému veřejné dopravy a zjednodušení informování cestujících kraj zavedl změny v označení jednotlivých vlakových linek. Každá linka se nově označuje kombinací písmene a čísla. Podobné systémy jsou běžné ve většině ostatních krajů ČR.

Další informace a podrobnosti o aktuálních jízdních řádech najdou cestující na portálu veřejné dopravy na www.dopravakhk.cz.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x